Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Takarítottam a kocsit és...

Takarítottam a kocsit és véletlenül meglöktem a sebességváltó kart. Most álló helyzetben A kuplung lenyomása nélkül tudtam sebességet váltani. Ez baj? Menet közben is lehet vagy csak álló helyzetben? JAvítani kell?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

" A kuplung lenyomása nélkül tudtam sebességet váltani. Ez baj? "


Nem, ez jól van így.


"Menet közben is lehet vagy csak álló helyzetben? "


Menet közben is kilehet lökni üresbe.


" JAvítani kell? "


Nem,nem kell javítani.

2011. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs a kocsidnak, nincs mit javítani a váltón.

A fogaskerékpárok a szinkronváltónál állandó kapcsolatban vannak, a szinkrongyűrű segítségével választjuk ki a fokozatot. Ez akkor lehetséges ha a két tengely fordulatszáma megközelítőleg azonos. Mivel mind a két tengely állt ezért jöhetett létre a váltás. Menet közben nem lehet kuplung nélkül váltani.

http://www.youtube.com/watch?v=XunM7yUC06M

a videón látod a váltó sematikus ábráját. A lényeg a két tengely fordulatszáma.

2011. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Huh remélem nincs jogsid. Ha van akkor add vissza.
2011. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menet közben is ki tudod venni üresbe kuplung nélkül ha kivárod (ez nagyon fontos) a fordulatot. Ráteszed finoman a kezed a sebváltó karra és hallgatod a motor hangját, illetve a kezeddel nagyon finoman megpróbálod nyomni a váltókart. Azonos fordulat esetén már kis nyomásra is szépen ki fog ugrani magától.


Betenni menet közben nem ajánlatos, annak csúnya vége lehet, úgyhogy inkább ne próbáld. Az hogy mennyi az annyi fordulat, azt érezni kell. Az újabb autók esetén ez problémásabb, a régebbieknél könnyebb érezni a közvetlenség meg a hang miatt...

2011. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi. NA ennyire hülye vagyok műszakiból. :)
2011. okt. 16. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Majdnem fél évig jártam kuplung nélkül, széttört nyomcsapággyal.... Indításkor kettesbe betesz, önindító megforgat, autó elindul.. utána már csak ügyesen kellett közlekedni, hogy ne kelljen megállni... Nagyon szépen lehet váltani menet közben kuplung nélkül,. rá kell érezni.
2012. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!