Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lesz egyre pirosabb a...

Jaja2 kérdése:

Miért lesz egyre pirosabb a kép, amikor elforgatom vagy ha szerkesztek rajta valamit?

Figyelt kérdés
Windows kép- és fax megjelenítővel nyitom meg a képet és ha csak elforgatom a képet, akkor már egy árnyalattal pirosabb lesz a kép. Ha még egyszer forgatom még pirosabb stb... Csak a saját géppel készült képeknél csinálja ezt és akkor sem mindig. Miért?

2012. okt. 9. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

ezzel a kisméretű KÉPSZERKESZTŐ (és nem képnézegető!) programmal megnyitva, forgasd el, majd Fájl menü - Mentés másként...

(vagy, ha nem kell már a kiinduló, alap-kép, katt a floppy (Mentés) ikonra. de ekkor, csak a már elforgatott kép marad meg!)

[link]

garantáltan nem színesedik el!

2012. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pff.. Erről nem is tudtam eddig. Kipróbáltam, és tényleg.:) Nálam nem pirosodik, hanem látványosan szemcsésedni kezd úgy 10-15 forgatás után. Mondjuk, én nem használom ezt a megjelentítőt.


Alapvetőleg igen toleráns ember vagyok, és kölyök koromban, amikor csak kóstolgattuk az informatikai szakmát, sosem értettem, miért szidják mindig a Microsoftot. Nos, lassan én is eljutok erre a szintre, mert napi szinten belefutok olyan problémákba, amiket kis programozó cégek/emberkék rendesen, becsületesen megoldottak, ám a böszme nagy Microsoft a kimeríthetetlen erőforrásai mellett képtelen rá.


A jelenség abban áll, hogy a JPEG képek ugye erősen tömörítve vannak, és veszteséges tömörítést használnak (ezen nem lepődünk meg, mert ezt tudjuk a jpeg-ről). A PNG, BMW, GIF és társai például veszteségmentes tömörítést alkalmaznak, ám ők nem tudják ennyire kicsire összezsákolni a cuccot (bár vannak esetek, amikor igen).


Namost, az történik, hogy te megnyitod a képet, el akarod forgatni, amikor megnyomod a forgatás gombot, a MS-os nézőke szétszedi azt, átforgatja, majd újra elmenti. Mivel a formátum veszteséges tömörítést alkalmaz, minden újramentés esetén egy picit romlik a kép minősége, és ez olyan, mint amikor fénymásolóval mindig az utolsó másolatról készítesz másolatot. Egyre rosszabb lesz, míg a végén már használhatatlanná válik.


Eddig azt mondanánk, hogy a formátum veszteséges, és az eljárás sajátja, hogy sokszori ismétlés után romlik a minősége. Ám ugyanekkor pl. egy ACDSee képnézegető program meg tud oldani két dolgot.


Az egyik, hogy amikor csak nézegetés miatt akarod elforgatni, akkor csak a képernyőn fordítja el neked, és nem menti le véglegesen, mint ezek a szerencsétlenek.


A másik, és ez túrázza fel igazából a fejemet, hogy ezek a srácok azt is ki tudták vitelezni - nem tudom, hogyan -, hogy bárhányszor forgatod el, és mented le véglegesen, azt veszteségmentesen végzi el.


Azt mondom, mielőtt végérvényesen hazavágod az összes képedet, telepíts egy normális képnézegetőt a gépedre. Én az ACDSee-t használom (szakmai okokból), rendszerigényesebb (különösen az újak), nem ingyenes, de lényegesen okosabb. De használhatsz IrfanView-t is, ami ingyenes, pici, és kezdő felhasználó számára ideális lehet.

2012. okt. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, BMP a képformátum. A BMW az autó.:))
2012. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Régen én is ACDSee-t használtam, de mikor újra lett rakva a gép, eltűnt. Most újra be fogom szerválni, mert az akkor is tetszett. Most a Windows Live Fotótárral nyitom meg, míg nem szerzek be valami mást. Ezzel még (...MÉG) nincs probléma.
2012. okt. 12. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!