Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan "szokás" bakelitet...

Delusion kérdése:

Hogyan "szokás" bakelitet rippelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amivel kezdenék: NEM vagyok a téma szakértője egyáltalán, tehát kéretik a hülyeségeket elnézni nekem. Köszönöm. :)


A konkrét helyzet:


- Van egy pár 12"-esem amiket lossless-ben (vagy akár még mp3-ban is) esélytelen megtalálni, és ilyen lemezekből csak egyre több lesz idővel. Légyszi ne jöjjön senki se azzal, hogy "én meg tudom szerezni", tudom nagyon jól, miről beszélek (igen, azt is tudom, hogy egy vinyl rip sose lesz igazából lossless).


- Suli miatt két helyen lakok, és nyilván nem fogom cipelni a lemezeket magammal, plusz lejátszóm sincs mindkét helyen, és egyébként is lusta vagyok mindig felrakni őket, ezért van szükségem egy digitális verzióra, ezért merült fel ez az egész dilemma.


- Az egyik helyen ("otthon") viszont van egy lemezjátszóm, normális pickuppal és tűvel, nem nagymami 25 éves lejátszójára kell gondolni. A lemezek megkímélt állapotban vannak, és pont emiatt jellemzően nem szoktam túlzásba vinni a hallgatásukat. Nyilván nem várok csodákat, de a dolog minőségi oldala szerintem adott.


- Ezenkívül egy egyszerű PC-m van, a hangkártya természetesen valami gagyi integrált default cucc, gondolom az felejtős ilyenekhez. Van egy ósdi és használt keverőpultom, kizárólag azért, hogy erősítőként szolgáljon, az egyik sávjára a számítógép, a másikra a lemezjátszó van kötve.


És itt meg is áll a tudományom. Mi merre hány méter innen? Gondolom vennem kellene valami normális hangkártyát a felvételhez. Milyet? Meg valami szoftver sem ártana. Mégis merre haladjak tovább?


Igazából a legfontosabb kérdés az, hogy max 50-60k-ból kivitelezhető lenne-e a dolog?


2012. okt. 12. 19:59
 1/4 algopirin ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője de jól indultál el, egy jobbféle hangkártya a lényeg nem soundblaster meg hasonló átlagos kártyák azok játszani tökéletesen megfelelnek de ilyen szinthez már nem alkalmasak, a pontos típusát pássz de majd utána kérdezek mivel is szokás ha nagyon nem jön válasz.

A dolog adott van egy jó minőségű kimeneti jeled ahhoz kell egy ugyancsak jó minőségű hangkártya ami fogadja, software meg kinek mi bár legálisan biztos nem fog beleférni a keretbe, de azt majd megoldod.

Software nélkül 20-30 felé már jobbféle kártyákat lehet venni max az a kérdés milyen kimeneted van az erősítőről vagy a lemezjátszóról.

2012. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 algopirin ***** válasza:

Hangkártyának ilyesmik, még akár használtan is érdemes keresgélni, megesik jó áron ki lehet fogni alkalmi vételeket.

[link]

[link]


Ha ezek nem férnek bele akkor marad a soundblaster/audigy az se olyan vészes, de ha már bakelit és van hozzá technika is és igényes melót akarsz csinálni ezek a jobbfélék.

2012. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 algopirin ***** válasza:
Audiophile 2496-ot 16 aranyért talán tudnak használtan (kb. felár) viszont se kábel se cd se gari ha nagyon nem megy :)
2012. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és utánajárásod!
2012. okt. 13. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!