Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem úgy van hogy nem szabad...

Nem úgy van hogy nem szabad hamis windows-t használni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy nagy intézményeknek nem eredeti windowst kéne használni?

Iskolákban mért nem eredetit használnak?

Nem büntetik meg őket?


2012. okt. 13. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A licence a lényeg. Ha az intézmény kifizeti a megfelelő mennyiségű licencet, akkor nem piszkálják őket.

Miből gondolod, hogy az iskolákban nem a megfelelő oprendszerek vannak fenn?

2012. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kiirják a gépek hogy nem firssitsd a windowst

Amikor bekapcsoljuk a gépeket kihozza mindig, és ugye a háttér mindig feketére változik, stb. Szóval akkor nem eredeti nem de?:D

2012. okt. 13. 18:51
 3/8 A kérdező kommentje:
frissítsd a windowst*
2012. okt. 13. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Licence nélküli win-ek futnak rajta. Azt bárki felteheti ingyen magának, csak vannak ilyen kellemetlenségek, mint pl a fekete háttér és a frissítések hiánya.

Amikor a tanárnéni fizetésére nincs kess, akkor nem lesz licencre sem, és arra sem, hogy a tanárokat átképezzék Linuxra. Plusz ha lehet az iskolában érettségizni infóból, akkor a szülőkkel sem könnyű megértetni, hogy bár otthon a gyereknek lehet tört windowsa, tört office-szal náluk nem fog tudni a gyerek vizsgázni és felkészíteni is csak Ubuntura tudják, LibreOffice-szal.

2012. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de akkor nem büntetik meg az átlagembert sem ha licensz nélküli windowst használ?
2012. okt. 13. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért kéne minden oktatási intézményben linuxot telepíteni. Ingyen van és azt a pénzt amit licencre költenének, oda lehetne adni a tanároknak. Ha nekem annó linuxot oktattak volna, mára profi fejlesztő lennék, szerintem. :)
2012. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam róla, hogy valakit fekete win miatt büntettek volna. Ha valakihez kérnek házkutatási engedélyt (anélkül nem mehetnek be hozzád megnézni a gépedet), ahhoz nem azért kérik, mert tört windows-t használ.
2012. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
grendo: szerinted, szerintem is. A probléma az, hogy aki aláírta a szerződést az MS-tal az nem ezt látta, hanem csak a maga kis Nokiás dobozát. Kit érdele, hogy az adófizetők pénze mire megy? Neki telik új házra, autóra, a többi meg csináljon, amit akar.
2012. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!