Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van kettő modemem mind a...

Van kettő modemem mind a kettő UPC . Az egyiken van szolgáltatás a másikon nincsen. A kérdésem az hogy meg e lehet csinálni azt hogy össze kötöm a két gépet bármilyen vezeték nélkül?

Figyelt kérdés
Vezeték nélkül össze lehet kötni két gépet fájl megosztás céljából?Ha igen akkor írjátok le.pls Előre is kösz.
2012. okt. 14. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon messze van a két gép? Én tuti, hogy USB-vel oldanám meg.
2012. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 algopirin ***** válasza:

UPC modemnek nem tudom mi a köze a file megosztáshoz az egy modem nem switch, hub, vagy router hiába is tudnád beledugni nem történne semmi.

Vezeték nélkül meg max egy pendrival tudod megoldani, végülis az is vezeték nélkül megy :)


Sose értettem ha van egy bevált működő egyszerű technológia akkor miért kell bágerolni majd én kitalálom a tutit.

Ha mindenáron madzag nélkül akarod legalább egyikbe egy wifi kártya meg veszel egy routert már relatív olcson meg lehet kapni az egyszerűbbeket a másikat meg összekötöd kábellel így egy wifi kártyát megspóroltál, de ha belefér mind a kettöbe egy egy wifi a routert egyszerűen és megbízhatóan manageli a hálózatot azt kész, és net is lesz rajtuk egyböl.

Ha meg tényleg szűkös a keret akkor kábel bemész boltba megmondod kell X méter CrossLink kabel és legyártják neked valoszinü ott helyben, az ugyan az mint az utp csak fordítva van rajta a csatlakozó, bedugod a gépekbe és hajrá.

Tök fölösleges túl bonyolítani....

2012. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hozzál létre helyi hálózatot [link] és jobb klikkel oszd meg amit megakarsz-ennyi.
2012. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 algopirin ***** válasza:
A két gép elég valoszinü jelenleg független egymástól, a leírtak alapján legalábbis, ebben az esetben nem tudom mit segítene "helyi hálózatot létrehozni" ha meg fizikailag egy hálózaton vannak akkor tényleg se füle se farka a kérdésnek és mit akar a két upc modemmel.
2012. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nem pontos kérdezés miatt van.Az én olvasatomban adott egy modem ami be van kötve és két gép ami(gondolom)csatlakozik a modemre és mindkettőn van internet.Ebben az esetben van létjogosultsága a hálózatnak.Hogy a második modemmel mit akar?nem is lényeges mert badarság.Ha nincs csatlakozva csak 1 gép akkor nyílván ez nem lehetséges.Hogy a kérdésre is válaszoljak" meg e lehet csinálni azt hogy össze kötöm a két gépet bármilyen vezeték nélkül?" azt mondom meg e lehet.Szükséges hozzá egy wifi router és egy wifi stick.

Ha mindkettő csatlakozik a routerhez HÁLÓZAT.

2012. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 algopirin ***** válasza:

Mint kiderült adott egy upc modem meg két gép az egyik lan kábelen kapcsolódik rá a másik usb porton a modemre, elvileg mind a két gépen van net ?!

Viszont neki az kéne lássa egymást a két gép "belső hálón" is hogy át tudjon másolni egyikről a másikra.

Szerintem ez nem igazán megoldható legfeljebb tákolva ftp server és neten visszacsatlakozva, bár a portokat érdekesen fogja lehet kezelni, de ha van valakinek ötlete csak bátran.

Hálózati varázslósdi nem hiszem hogy jó ötlet lenne még mielőtt....szerintem

2012. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 algopirin ***** válasza:

kicsit belegondolva....usb-n upc modemre még nem nagyon láttam felcsatlakozni így fogalmam sincs az hogy csinálja de gondolom az is valahogy ip alapján teszi, ha így van akkor tán megoldható mert mind a két gépnek kell lennie valami ip címének de nem tudom usb-n hogy megy, ebben valakinek tapasztalata esetleg ?

De az adatcsomagok címzését hogy kezeli majd le az a "modem" mondjuk lövésem sincs még ha így működne is..

2012. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Usb-n keresztűl még én sem hallottam max egy külső vinyó vagy egy pendrive mint közös adattárolóa hálózat számára igaz ezt is egy routerbe kötve.Ha igaz hogy van net mindkét gépen mi sem egyszerűbb mint ez [link]
2012. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!