Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jártas valaki CoCo modell és...

Jártas valaki CoCo modell és pivot tábla készítésében? (hasonlóság elemzés)

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ja
2012. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szuper! megoszthatnál pár trükköt ezzel kapcsolatban... :)

milyen feladatot célszerű ezzel csinálni?? v hol lehet bővebb leírást v vmit találni??

2012. nov. 14. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk operáció kutatásban, és lineáris algebrában gyakori. Behozhatod bázisba a vektorokat pivotálással. Ennek köszönhetően meghatározható rengeteg dolog, például egy mátrix definitsége, lineárisan független-e a vektorrendszer, meghatározhatjuk egy konvex poliéder extremális pontjait. Valamint ha az extremális pontokat meg tudjuk határozni egy kis pontosítással lineáris programozási feladatokat is megoldhatunk...

A CoCoMo pedig project managementben használt számítási módszer amellyel például meghatározható a programozó munkára fordítandó idő, költség. Bár ez nem igazán a programozók számára hasznos módszer, de ez csak saját vélemény. Egy profi programozó ciklikus bonyolultságot számol.

2012. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
huhh.... kár, hogy a felét nem értem :( nem programozó vagyok, hanem egy szerencsétlen hallgató, aki belefutott ezekbe és konyhanyelven sem értem nemhogy szakszavakkal :( de köszönöm a segítséget!!
2012. nov. 14. 20:10
 5/6 anonim válasza:

Akkor inkább ajánlom ezt a CoCo modellt! :-)

[link]

2012. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kell megijedni, ennyire nem extrém dolog a Pivot, nem is értem, miért mátrixokkal kell erre válaszolni. Ennél sokkal praktikusabb és egyszerűbb dolgokra is lehet használni, főnököm már arra is használja, amire bőven nem is kéne :-P


Igazából a Pivot (általam használt) praktikus haszna annyi, hogy egy létező, nagy méretű adattáblából tudsz egy kivonatot készíteni és abban tetszőlegesen szűrni, sőt a felépítését is nagyban te határozhatod meg. Viszont nem kell hozzá függvényt írni.


Tipikus példa az én munkámban: Van egy sok száz soros táblázatom arról, hogy milyen termékből mikor mennyi jött, mennyi ment, kik voltak a beszállítók. Az egész táblázatot kijelölöm és csináltatok az Excellel egy Pivotot. Viszont éppen az aktuális szándékaimnak megfelelően húzom csak bele az adatokat (van erre egy külön Pivot oldalmenü).

Számomra általában az érdekes, hogy a kiadások és a bevételek összege, azaz az aktuális készlet mennyi, ehhez elég a termékek kódszámait és a mennyiségeket jelző oszlopokat bekapcsolnom. De ha azt akarom, hogy mindegyik terméknél jelenjen meg, hogy miből állt össze az a szumma, akkor ahhoz is egy mozdulat elég.


Szólj, ha van kérdés és segítek. De kezdetnek Excelben csinálj egy random adattáblát és nyomd rá a Pivotot, játssz vele!

2012. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!