Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Mit válasszak? " Szeretnék...

"Mit válasszak? " Szeretnék szeptembertől elkezdeni egy informatikai OKJ-s képzést. Az alapokról indulnék, ennek ellenére úgy érzem, bele tudnék tanulni a "szakmába", legyen szó programozásról, szoftverfejlesztésről, stb.

Figyelt kérdés

És éppen ez a kis „stb.” nehezíti meg a nagy döntést, mivel nem látok rá a számítástechnika-informatika végtelen univerzumára. Tudom, hogy nem vagyunk istenek, de azért bízom abban, hogy van, akinek van véleménye arról, hogy melyik az az irány, amelyiket kevesen választják, pedig nagy szükség van rá; és a logikus mellett viszonylag kreatív gondolkodást is igényel.

Persze OKJ-ként, először talán olyasmit volna ildomos választanom, ami kiindulópontja lehet több specializált területnek, lévén széleskörű ismereteket nyújtó képzés. Valaki tud ilyenről? Ezek mellett pedig szempont lehet még, hogy a tematikában szerepel-e az R statisztikai programnyelv, vagy valamilyen módon köthető a statisztikához, a társadalmi jelenségek, folyamatok kutatás révén szerzett adatainak rendszerezéséhez, elemzéséhez; mivel efféléket tanulok az egyetemi szakomon.

Ennyi lenne a kínom-bajom, reménykedve várom – persze aktívan kutakodva – a sok-sok gyógyírt. Köszönöm!



2012. júl. 19. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem kezdőként, de web-programozást fogok tanulni, ami felsőfokú OKJ (szeptembertől nappalin, ez támogatott lesz) és mellette októbertől designer OKJt kezdem el felnőttképzésként hétvégénként.

Web-programozásban is vannak programnyelvek, és jóval nagyobb a követelmény a felsőfokú képzéseken mint az emelt szintűeken.

-> Kérdésre válaszolva, olyat nézz ki amivel több dolgot is tudsz egyszerre csinálni, én például azért ezt választom, mert programozást is tanulok, és magas szintű webszerkesztést, adatbázis kezelést, stb stb.

Designer képzéssel pedig csak kiegészítem ezt. (annak ellenére, hogy a 2D és 3D kép és animáció szerkesztés jobban érdekel !) így remélem több pályára is alkalmas leszek ha befejeztem.

2012. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!