Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha telefonon rendelek a...

Ha telefonon rendelek a Digitől internetet tényleg nem kérik a tulajdonosi hozzájárulást?

Figyelt kérdés

A főbérlőnk nem akarja aláírni a papírt, mert van rajta egy olyan kitétel, hogy ha adósságot halmozunk fel akkor rajta behajtható. Mióta ott lakunk rendesen időre fizetjük a számlákat és a bérleti díjat. Nem akarok visszaélni a helyzettel, csak nagyon drága a mobilinternet és nem is sok mindenre elég az a 4 Gb-t.

Azt mondta egy ismerősöm, hogy ő telefonon rendelte a bekötést és mikor kiment a szerelő csak egy aláírást kért a papírra, semmi mást...

Tapasztalatok ilyen téren?



2012. nov. 24. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"Azt mondta egy ismerősöm, hogy ő telefonon rendelte a bekötést és mikor kiment a szerelő csak egy aláírást kért a papírra, semmi mást... "


Megrendelheted telefonon, csak az aláírásnál lesz némi gondod. Vagy aláírod helyette és már össze is hoztál egy okirathamisítást...

2012. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az ő nevére akarom, hanem a saját nevemre. Csak mivel nem én vagyok a tulajdonosa a lakásnak, hanem csak albérlő, azért kellene hozzájárulás...
2012. nov. 24. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a főbérlő hozzájárulása kell, akkor ezt nem tudod megkötni, mivel ő nem járul hozzá. A kör bezárult...
2012. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, nem vagyok hülye. Csak én úgy hallottam, hogy a kiérkező szerelő leszarja ezt. Beköti ahova akarod, kér tőled egy aláírást és kész.

Ennek a valóságtartalma érdekel.

2012. nov. 24. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha érted akkor mit túráztatsz??


Teljesen mindegy mennyi a valóságtartalma! Ha nem járul hozzá a főbérlő, te még is szerződsz és ő bemegy a szolgáltatóhoz akkor úgy is kiderül minden és akkor még is csak iratot hamisítottál és az lényegtelen hogy a szerelő szemet hunyt-e felette vagy sem...

2012. nov. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nadetényleg ***** válasza:
Minden szolgáltató kér tulajdonosi hozzájárulást (lásd Digi feltételeit pl. itt: [link] de persze előfordulhat, hogy szerencséd van és elfelejtkeznek róla.
2012. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Fehersrac: ugyan mit hamisitott szerinted? a sajat nevere kototte meg, a sajat alairasaval. ha nem fizetne a szolgaltatoi dijat, a digi nem tudna behajtani a tulajdonoson, a szerelot meg felelossegre vonnak, hogy miert kototte be tulajdonosi hozzajarulas nelkul. ennyi. ha meg rendesen fizeti, a tulajdonos jo esellyel sosem tudja meg, hogy bekottette a lakasba a digit, es ha az alberleti szerzodesben sincs erre vonatkozo kitetel, meg csak szabalytalanul sem jart el.
2013. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit hamisít?, Nézzük...


Ha a tulajdonos nevére köt szerződést, akkor meg is valósult a hamisítás. Ha a saját nevére köt a tulajdonos tudta nélkül, akkor is gond van, ugyan is ha még sem fizet és megy a végrehajtó foglalni akkor esetleg a tulajdonos ajtaját fogják befeszíteni és a tulajdonos bútorát, berendezését viszik el a tartozás fejében. Ügyes...


Épp ezért kell a tulaj hozzájárulása, hogy tudja, mit kockáztat...


Csupán ennyi.

2013. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem a tulajdonos nevere koti, hanem a sajatjara. Es a digi bizony hibat kovet el, ha ratori az ajtot behajtas cimen, es semmilyen papirral nem fogja tudni alatamasztani, hogy jogos a behajtasi kovetelese azon a lakason, mert a tulajdonos nem irt ala semmit. Tehat a digi hibazott, ha nem kerte a tulajdonosi hozzajarulast, es benyeli a nem fizetett dijat. Logikus.
2013. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!