Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most kezdtem egy sajtótechniku...

Most kezdtem egy sajtótechnikus szakot, soha nem tanultam laptördelést, de most mégis ezt kell csinálom nagyjából 'józan paraszti ésszel'. Tehát hiányoznak az alapok. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Mivel sürgős a dolog, nincs időm új programot megismerni, gondolok itt kiadv.szerk. programra (scribus stb.), ezért PS-ben tördelek.


Azt tudom, hogy általában a nyomdák elfogadják a pdf formátumot, de most olvastam, hogy hozzá kell fűzni pl a betűtípust.


Most ott tartok, hogy kész van egy oldalpár, 300 dpi-ben természetesen. CS3-at használok.

Van valaki aki letudná írni, hogy hogyan, milyen beállításokkal mentsem úgy el, hogy azt a nyomda is elfogadja?


Én elmentettem egy formában, ~100 mb-os fájlt kaptam. Tudom, hogy nagynak kell lennie, de ez még reális?


Ami még fontos, hogy a tanár nem hajlandó elmondani, hogy hol lesz nyomtattatva, így az a lehetőség kilőve, hogy kérdezzem a nyomdát.


Hálás köszönet annak aki segít!



2012. dec. 7. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A PS egy foto szerkesztő, amit elment az egy kép. Ha kimented, olyan mintha a két oldalon tömény kép lenne, azért ilyen nagy a fájl. Nem hiszem, hogy neked egy képet kellene vinned. Ha megcsináltad egy betűtípussal, az le van zárva, javítani csak a PS-el tudsz, ha úgy mented ki. Szerintem csak valami kiadványszerkesztővel próbálkozzál
2012. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értek veled egyet. Hiszen ha nem vonom össze a rétegeket (pl. szöveg + kép), és úgy mentem el pdf-be, akkor a pdf-ből simán kijelölhető a szöveg, tehát nem képként kezeli.
2012. dec. 7. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
A PDF nem kezeli a rétegeket. Eredetileg azért találták ki, hogy semmit ne tudjál vele csinálni. Az már a továbbfejlesztés, hogy tudsz belőle kimásolni, most már van olyan program is amivel bele is lehet írni.
2012. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!