Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel statisztika! Valaki...

Excel statisztika! Valaki segítene pár dologban?

Figyelt kérdés

ZH-m lesz holnapután Statisztikából. Az excelben kell majd megoldani feladatokat,de pár dolgot nem tudok... Ezekben kérném segítségeteket:

1.: van egy oszlop sok-sok számmal. A számok mögé szeretném tenni, h "fő". De úgy,hogy utána ha lehúzom az oszlop összes tagjára,akkor a szám maradjon adott,és csak a "fő" jelző kerüljön a szám mögé.

2.: hogy kell növekvő v csökkenő sorrendbe rendezni egy oszlopot?

Ha csak vmelyikben tudtok segíteni,azt is megköszönöm. És ha valaki nagyon unatkozik,és ért hozzá,akkor átküldöm akár a feladatokat is,és megoldhatná nekem,majd visszaküldhetné,hogy lássam,hogyan kell megcsinálni pl. a szórást, kumulált gyakorisági sort,stb. :D

De ha tudtok valami jó oldalt,ahol ezt leírják érthetően,akkor azt is megköszönöm.


2012. dec. 9. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek nem olyan bonyolult feladatok.

1. Egyéni formátum: 0" fő", aztán formátum másolás

2. Kijelölöd az oszlopot és megnyomod a rendező gombot (A-Z, vagy valami ilyesmi felirata van). Ha több oszlop van, akkor inkább jelöld ki az egész táblázatot, és az Adat menü Rendezés parancsát válaszd. (A nevek nem biztos, hogy pont ezek.)

2012. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

cellaformázásnál kell beállítani, egyéni formátum, idézőjelek közé beírhatod, hogy "fő"


szórásra van beépített függvény, szerintem a többi dologra is, amit említettél. Függvény beszúrásakor nézegesd meg a statisztika csoportba tartozó függvényeket.

2012. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit komolyabb excel-könyvben ez mind-mind le vagyon írva. :)

Az 1. az egy egyszerű egyéni formázásos feladat. Kijelölöd a formázni kívánt adatokat, egér jobb gomb, cellaformázás..., a listából kiválasztod, hogy egyéni, majd a formátumkódhoz beírod, hogy 0" fő". A nulla és a fő között ne hagyj szóközt, az idézőjel és a fő között viszont igen.

A lehúzásos dolgot nem értem, ha egy cellát lehúzod, akkor annak a tartalma másolódik/kitöltődik. Kivéve, ha jobb egérgombbal húzod le, és "kitöltés csak formátummal"-t választod.

2. Verziótól függően: 2010-esben: adatok szalag, a rendezés és szűrő csoportban (a szalag eleje-közepe felé található) az AZ vagy ZA ikonra kattintasz (miután kijelölted az oszlopot). Értelemszerűen az egyik a növekvő, a másik a csökkenő. De a Rendezésre kattintva bonyolultabb szempontokat is megadhatsz.

Excel 2000-2003-ban meg asszem Adatok menü, Sorba rendezés...

A többi statisztikai dologhoz meg szerintem van valami függvény. A függvény varázsló statisztikai részénél tessék kutakodni. A szórásra például ott van a szórás függvény.

2012. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A "fő" és a rendezés már megvan. Viszont még egy kérdés előjött. Nem sikerül szűrnöm. Olyan a feladat,hogy Országok közül csak az S betűvel keződőeket,és Csatlakozás évszáma közül csak a 2000 előttieket szűrjem ki. De csak külön-külön megy,úgy nem,hogy csak azokat amelyikekre mindkettő állítás igaz.
2012. dec. 9. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A szűrő: kijelölöd. Az összeset. Adatok szalag, szűrő. A szöveges oszlop tetején a megjelent listát legördíted, Szövegszűrők menüpont, Kezdete... - és ott beírod, hogy S. Majd a szám oszlopban is ugyanezt megcsinálod, csak ott a számszűrőket választod, és nagyobb, mint.

Azért nem működött eddig, mert nem egyszerre jelölted be a kettőt. Amikor több feltételle szűrsz, kijelölöd mindet, majd sorra beállítgatod.


Egyébként bocs, hogy ezt mondom, de ezek nem olyan hű de kemény feladatok, ez pl. egy normálisabb infótanárnál kb. tizedikes feladatsor. Tudom, hogy egyetemen az a menő, ha 2 nappal ZH előtt még a gimis szintű feladatok se mennek, de azért ez talán mégis kicsit hanyagság. Persze, nem az én dolgom.

2012. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!