Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a frissítések nélküli home premium win7 közel 40 GB-ot foglal el (egyéb programok nélkül is)?

Figyelt kérdés
Anno, mikor vettem a laptopot win7-tel, akkor is néztem, hogy már ennyit elvettek a c-mről, és ehhez jött még az elmaradt frissítés , programok. Most szervízben volt és megint ők tették fel, és megint a c-men levő 120 GB-ból rögtön elszipkázott 40 GB-ot, ezután kezdtem csak feltenni a frissítéseket és a programokat, amiket használok. Én ezt nem érzem reaálisnak, mert mikor én tettem fel más gépére a szintén home premium win7-et, ennek a 1/3-át foglalta el. Hogy lehet ez?

2013. jan. 3. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nézz szét a vinyódon.

Lehet van egy "old." verziód is.

2013. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt hogy tudnám megnézni? Meg ilyet feltesznek, ha rendesen üres vinyora telepítik a win7-et? Mert vinyocsere volt, tehát a 2. telepítés is teljesen üresre ment és ismét ennyit foglalt el. :S
2013. jan. 3. 09:49
 3/16 A kérdező kommentje:
A windows.old könyvtárra gondoltál? Most rákerestem neten és ezt dobta ki, viszont nekem ilyenem nincs.
2013. jan. 3. 09:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rejtett az az .old könyvtár?
2013. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vinyócsere...nem lehet hogy a "C" partíciód 40GB-os?

Mert a szervízben ekkorára méretezték?

2013. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Eleve úgy van beállítva, hogy lássak minden rejtettet is. De akkor sincs semmi ilyen. :S

Csak a Windows könyvtáram 30GB, a pagefile.sys 4GB, a hiberfil.sys meg 3GB. Csak így hirtelen ezekre néztem rá, de szerintem ez így is sok.

2013. jan. 3. 10:07
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak a C-m 122 GB-os, ebből most szabad 71GB, mert ugye tettem már fel programokat, office-t, stb. Mikor csak a win7 volt rajta, akkor volt rajta 80GB szabad hely kb. De mikor először, újonnan kaptam a gépet, akkor is ugyanígy volt elosztva (pedig nem is 1 helyen csinálták, a 2. a szervízben volt), és akkor is furcsálltam, hogy miért foglal ennyit a csak win7.
2013. jan. 3. 10:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Sok a 30GB... nagyon sok.

Keresgélj - nincs jobb ötletem - és írj ha találtál valami nem oda illőt.

2013. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elírtam, 23 GB-ot akartam írni a Windows könyvtárra. Nézegettem, mekkorák az ottani könyvtárak és ezek a legnagyobbak (nem tudom, mennyire számít):

- winsxs 10 GB

- Installer 4 GB

- System32 2,7 GB

- assembly 1,8 GB

- SoftwareDistribution 1,9 GB

2013. jan. 3. 10:17
 10/16 anonim ***** válasza:
64 bites Win7-nél sajnos lehetséges. Próbálj a Window összetevők között nézelődni, hátha fenn van pár felesleges dolog.
2013. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!