Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tablet + 3G modem. Hogyan?

Tablet + 3G modem. Hogyan?

Figyelt kérdés

van egy kínai tabletem ami elméletileg támogatja a külső 3g modem használatát, és egyszer már sikerült használnom PPP Widget-el, de valamiért soha többet enm akart működni.


Android 4.0.4 van rajta

a modem egy inviteles Huawei E353

sim kártyáról a pin védelmet levettem


a modem kártyaolvasóként is funkcionál és valószínűleg ez a baj, mert a táblagépbe dugva zölden villog ami a kártyaolvasót jelenti, a táblagép pedig ki is írja hogy igen talált egy külső olvasót de mivel nincs benne kártya kiírja a hibát hogy hibás kártya, de ha van benne kártya akkor sincs internet.


pár pillanattal később elkezd kéken villogni a modem ezzel jelezve hogy megvan a hálózat, de még mindig azt mutatja hogy nincs internet. apn be van állítva és ahogy bedugom a modemet látszódnak is a gyáriak.


a furcsa az hogy ha bekapcsolom a wifi-t és kapcsolódok is egyhez, akkor mutatja a wifi jelerősséget és mellé pedig kiírja hogy telenor HU és a térerő is van:


[link]


ha kikapcsolom a wifit akkor egyből eltűnik a telenor is:


[link]



próbáltam úgy is, hogy mikor kiírja hogy telenor akkor a wifit nem kikapcsolom, hanem csak lekapcsolódok az itthoni wifi-ről, de akkor is eldobja a telenoros jelet:


[link]



ha valaki tudna segíteni abban hogy hogy tudnám használni normálisan azt nagyon megköszönném. másik 3g modemet nincs lehetőségem kipróbálni.



2013. jan. 4. 16:15
 1/3 Colop válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök. Egy külföldi fórumon hasonló problémát az otg kábel cseréjével orvosoltak. Én is kiváncsi lennék a megoldásra.
2013. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem van kábelem és adapterem is. mindkettővel ugyanezt csinálja de már kezd felb*szni...
2013. jan. 20. 15:46
 3/3 anonim válasza:
Pár napja egy Concorde tabot vittem márkaszervízbe más miatt, de egyúttal megkérdeztem a szervizest, hogy hasonló problémámra mi a megoldás. Én egy T-s web'n'walk modemmel próbálkoztam. Azt válaszolta, hogy a modemek egy része nem támogatja az androidos tableteket, csak számítógépre jó. Állítása szerint ha megfelelő modemmel rendelkezünk, beállításokra sincs szükség, Plug and Play a dolog.
2013. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!