Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Malwarebytes Anti-Malware"...

"Malwarebytes Anti-Malware" talált 3db TRÓJAIT, ezeket biztonsággal törölhetem? Fotó a trójai nevével, helyével mellékelve!

Figyelt kérdés

Tegnap mondhatni, hogy csak kíváncsiságból felraktam a Malwarebytes Anti-Malware nevű programot (itt is már sokadszorra olvastam, hogy nagyon jó). Legnagyobb megdöbbenésemre talált is 3 kártevőt!


Először csak a gyors vizsgálatot csináltam meg, de mivel akkor kidobott kettőt, rányomtam éjszakára a TELJES átvizsgálást (az összes meghajtót bejelöltem, igaz hivatalosan csak 1 van két részre particionálva).


Összesen hármat talált, karanténba helyezte őket. Íme:

[link]


(Azt a kettőt csak azért húztam át narancssárgával, mert ott a nevem volt látható.)

Az elsőt időközben már töröltem, mert emlékszem, hogy még régen ajánlotta valaki a Gygan nevű programot valamire, de nagyon "megszívtam" vele, így azt örömmel töröltem a "Törlés" gomb segítségével.


Viszont a másik kettőt ki merjem törölni, vagy hagyjam így?

Nem szeretném most újratelepíteni a rendszert, mert tele van és előtte át kellene néznem mindent és kimenteni, ami sok időbe telne.


Nem mertem törölni, mert számomra (nem értek hozzá) a temp.sys elég komoly dolognak tűnt, és a volume information esetében sem tudom, hogy mi történik, ha törlöm.


Szerintetek mit tegyek?

Nyugodtan írhat több ember is, sőt örömmel venném, ha több tanácsot kapnék (esetleg valamiféle indoklással), nehogy össze omoljon itt nekem a rendszer. :-)



2013. jan. 4. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

a biztonság kedvééért, Windows CSÖKKENTETT módban töröld, mert veszélyesek! főképpen az 1-3 (ez utóbbit normál módban lehetetlen eltávolítani, újraindításkor újból ott lesz)

a 2. egy ideiglenes mappában lévő (Temp) fájl elvileg automatikusan is törlődik, ha használsz vmilyen takarító progit, pl. CCleaner.

2013. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
.sys kiterjesztésű, szóval szerintem nem fog törlődni, úgyhogy pont csak félrevezetésnek van, meg tudtommal ott nem kell ilyennek lenni, úgyhogy töröld ki
2013. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha 1000% biztosra akarsz menni, előtte hozz létre egy Rendszer-visszaállítási pontot, ha véletlenül beszarna a Winfoss, (amire az esély = 0-val) vissza tudod állítani a törlés előtti állapotot.
2013. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
de megnyugtatlak, a Karanténba kerülnek törléskor, ahonnan, ha később még is szükséged van rá, visszaállíthatod 1 kattintással. Ha meg pár hét múlva, úgy látod, hogy nélkülük is tökéletesen működik a WIN. onnan véglegesen törölheted is. (de ha ott marad, akkor sem okoz már gondot)
2013. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm, de akkor mit is csináljak pontosan?

Indítsam újra a gépet csökkentett módban és akkor nyissam meg a karantént, és úgy töröljem, aztán indítsam újra megint normáls módban és nézzem meg, hogy eltűnt-e rendesen a karanténból?

Tehát akkor a vizsgálatot már nem kell futtatni, csak a törléshez is csökkentett mód kell?

Bocs, hogy ennyire értetlennek tűnök, de nekem ez az első ilyen esetem.

Sajnos az elsőt (Gygan) már töröltem az előbb, normál módban...

Használok CCleanert, de szerintem akkor nekem ott nincs bepipálva, ami ehhez kell.


#2 Köszi.


#3

Rendben, létrehozok visszaállítási pontot, köszi.


#4

De én most véglegesen, a karanténból akarom őket törölni. Vagyis ha jól értelmeztem, akkor erről lenne szó.

De lehet, hogy akkor hagyok így mindent a karanténban és nem törölgetek már semmit. Vagyis egyelőre nem tudom eldönteni, hogy töröljem-e csökkentett módban vagy hagyjam ott. :D


Egyébként ezek szerintetek nagyon veszélyesek lehetnek/lehettek? Évek óta fent van a gépen az ESET Smart Security csomag (tűzfal, vírusvédelem stb.), abból is a rendes verzió, nem valami feltört, és állandóan frissítem, a beállításait is átnéztem (gyakorlatilag még szigorúbbra van véve, mint az alapbeállítás). Igaz sok weboldalt meglátogatok, sok dolgot letöltök és évek óta nem volt újrarakva a rendszer.

2013. jan. 4. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!