Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Léteznek még számítógépes...

Léteznek még számítógépes vírusok? Azt tudom, hogy valamikor léteztek, de én már arra gyanakszom, hogy az egész vírusmizéria semmi egyéb, mint egy nagy pénzpumpa.

Figyelt kérdés

Életem során már elég sok fizetős biztonsági szoftvert megvásároltam és használtam és kb. azt tapasztaltam, hogy az összes közül egyedül a Malwarebytes Antimalware Pro ami ér valamit.

Arra gyanakszom, hogy az összes "teljeskörű, totális stb. védelmi rendszer" valójában nem más, mint egy átverés - legalábbis a mások érdekeit képviseli, nem a felhasználókét.

Az erőforrásokat feleslegesen és folyamatosan zabálják, cserébe nem nyújtanak semmit.

A vírus egyébként sem tud adatokat lopni a gépünkről (itt megint összemosták az értelmeket: pl:"trójai vírus"),

az alattomban települő kémprogramok ellen pedig bőven elég a malwarebytes Antimalware PRO védelme.

Miért mondják erre az összes között egyedül normális és használható, valóban felhasználóbarát szoftverre, hogy nem nyújt teljes értékű védelmet?

A weboldalán azt írja, hogy mindenféle kártevő ellen, a vírusokat is beleértve ! védelmet nyújt.

Ti mit gondoltok erről a kérdésről? Nincs egy kissé nagyon is túlfújva ez a vírusveszedelem-téma?

Már a webböngészőkbe komoly védelem van beleintegrálva, mi szükség arra, hogy a felhasználó gépén legyen még 5-6 "biztonsági szoftver"?



#vírus #biztonság #kémprogram #védelem #antivírus #spywarem trójai #Malwarebytes Antimalware
2012. okt. 2. 19:46
1 2 3
 1/27 algopirin ***** válasza:
65%
köszönjük Emese...
2012. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
84%

azért tüzfal sem árt


melesleg nemtudom hogy malware minden virust is ismer e vagy csak bizonyosokat


persze az igaz hogy egyik virusirtó sem ismeri mindet...

2012. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Esetleg a vírusvédelemmel ellenőrzik "valakik" a teljes adatforgalmunkat???


Mindent monitoroz, mindent megnéz, valós időben mindenen, amit teszel, rajta tartja a szemét.



SZEM


ha a háttérhatalom meg akarja figyelni az emberek tevékenységét, erre a beépített "valós időben működő víruskeresők" kiváló eszközök.

Szerinted?

2012. okt. 2. 19:51
 4/27 algopirin ***** válasza:
77%
tul sok filmet nézel :))
2012. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%
van benne valami igazság.én nem is igazán vagyok oda a vírusírtókért,mert nagyon lefogják a gépet,plusz csintalankodik is mikor játszok.ezért nem használom,meg nem intézek semmi féle pénzes ügyet a gépről csak személyesen.ha meg felnyomja az e-mailomat letojom,csak a sok reklámot találja meg közötte. :)esetleg pár havonta csutka formázással és telepítéssel megoldom a vírusproblémákat ha van. :D
2012. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ez is tanújele egy félelem-alapú és félelem-központú kultúrának (ami valójában törvénytelenül van jelen / nem az őáltaluk hozott törvényekre gondolok, hanem a kozmikus törvényre).


Ezen a bolygón már régóta félelemalapú és félelemközpontú-, félelem-elvű társadalmat alakítottak ki.

Kik alakították ki?

A legpervertáltabb, legbetegebb, a kozmikus törvényeket leginkább tagadó (=negatív) lelkek alakították ki ezt a beteg álkultúrát.

Ők is tartják fenn.

Ők hitetik el veletek, hogy félni kell !!! hogy az élet alapja rettegés, félelem (a másiktól).


Azért alakították, alakítják ki bennetek ezt a félelemközpontú, a másikban ellenséget láttató hitet,

mert így (ezzel a módszerrel) uralkodnak rajtatok.


Félelmetes látni és érteni azt, hogy hogyan alakul ki és épül fel, tartatik fenn ez a velejéig beteg forma,

amit FÉRFIAK alakítottak ki és férfiak tartanak is fenn.


Ez a beteg világ a férfiak egy részének a beteg agyából pattant és pattan ki,

az álszent, hamis, vérszívó, parazita isteneivel és a hozzájuk hasonló hierarchiákkal.


Olyan beteg férfiak agyából pattan ki, akik sosincsenek egyensúlyban (=beteges a női nemhez való viszonyuk).

2012. okt. 2. 20:19
 7/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#3 nemtudom mit szeretnél :)
2012. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
53%

#6 érdekes :D


te egészséges vagy lelkileg?


szerintem neked ne ma száitógépel van a gondod hanem emberekel szóval itt aligha tudunk segiteni rajtad

2012. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
Aztafene :D Hát, szerintem valaki szerezzen ennek egy beutalót a pszichiátriára :D Egyébként asszondod, a társadalom félelemre épül. Hát nem azért, de én nem félek a főnökömtől, nem félek az embertársaimtól, max tisztelem őket, de az TELJESEN más. Egyébként ez a "férfiak építették ki" duma óriási baromság. SOHA az emberiség történelmében nem volt még nagyobb nemi egyenlőség a világ modernebb részein!
2012. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Komplikato ***** válasza:
75%

Nyilván a kínai, orosz, stb. hackerek örömmel hallják kedves posztolót, hiszen csak Európában sok millió zombigép várja, hogy rajtuk keresztül indítsanak támadásokat bármilyen internetes célpont ellen vagy "csak" mocskos és illegális oldalakat üzemeltetnek rajtuk a tulaj tudta nélkül. Esetleg "csak" lelopják az össze beírt jelszót, beleértve a banki használathoz szükséges kártyaadatokkal.


Van olyan vírus/féreg, amit se vírusirtó, se tűzfal nem kap el, csak a Vista/W7 rendszerbiztonsági felügyelet. (Ezért tök jó, hogy userek nagy része ezt kapcsolja ki először, mert idegesíti őket.) Ezért nem gondolnám, hogy minden vírust a szoftverek készítői csinálnának.

2012. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!