Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell úgy bescannelni egy...

Hogy kell úgy bescannelni egy könyvet egy lapscannerrel, hogy szép, olvasható legyen, árnyékok nélkül, de ne kelljen szétvágni a gerincét és több száz oldal esetén se vegyenek sok időt igénybe az utómunkálatok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg OCR-rel, tehát nem képként, hanem szövegként. :)
2013. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Acrobattal csináltam, ami automatikusan futtat elvileg OCR-t a scannelés után, de akkor is olyan...
2013. jan. 12. 09:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Találtam egy jó kis leírást, majd ezzel próbálkozom: [link]
2013. jan. 12. 19:47
 4/4 A kérdező kommentje:

Picit még nyomozgattam, próbálgattam, és a következő két módszerre jöttem rá:

1. a finomabb módszer:

a) fogd a könyvet, és tedd rá úgy a scannerre, hogy pontosan illeszkedjen a széleihez alul is és bal vagy jobb oldalt is, így biztosan egyforma lesz minden oldalad, dőlés nélkül.

b) tegyél a könyvre nehezéket, pl. egy vastag könyvet, így az árnyékok minimálisak lesznek.

c) Acrobatban scanneld be az oldalakat színes vagy szürkeárnyalatos dokumentumként

d) ellenőrizd a kép minőségét, ami megjelenik a scannelés után. Ha megfelelő, haladj tovább, ha túl nagynak találod az árnyékot, akkor csináld a második módszerrel.

e) fordítsd a könyvet a következő oldalra, majd jelöld be a "Tovább a második oldalra" lehetőséget, és nyomd meg az OK-t.

f) folyamatosan ellenőrizd a minőséget, miközben haladsz végig a könyvön.

g) a scannelés végén mentsd el az eddig elkészült könyvedet.

h) Fájl, Nyomtatás, és válaszd ki az Adobe PDF nyomtatót a listából, aztán Poszter, Mozaikátméretezés: 100%, Átfedés: 0. Ezzel kettéválasztjuk az oldalakat.

i) az új pdf doksiban vágd ki az első oldalról a könyvedet, hogy törölje a szükségtelen részeket (fehér rész + árnyékok), kattints duplán a "box"-ba, és válaszd ki, hogy a teljes dokumentumban, a páros oldalakra, majd ugyanezzel a módszerrel a páratlan oldalakra hajtsa végre a vágást.

j) kész a könyv, ami teljes mértékben olvasható, mindenféle sallang nélkül.


2. módszer: a könyv szétszedésével.

a) lapozz a könyvben a 16. oldalra, tartsd meg a kezeddel, majd lapozz vissza az első nyomtatott oldalra, és tartsd őket együtt. Így egy ívet fogtál meg, ami ha kicsit feszegetni kezded, látni fogod, hogy hajlandó elválni a többitől. A 16. oldal nem feltétlenül, találtam olyat, ami a borítóhoz van ragasztva, de minden más esetben 16-tal osztható az ívhatár oldalszáma.

b) az íveket óvatosan vedd ki a könyvből, hogy a papír lehetőleg ne sérüljön.

c) az egyes íveket scanneld be és szerkeszd a fenti módon, így garantáltan olvasható és árnyékmentes könyvet kapsz.

d) lehet menni visszaköttetni a könyvet... Azonban ha óvatosan bántál vele, olyan lesz, mint amilyen eredetileg volt.

2013. jan. 13. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!