Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP újratelepítése új...

Windows XP újratelepítése új partíció felosztással, beépített CD/DVD meghajtó nélkül. Hogyan?

Figyelt kérdés

Probléma: Van egy kb. 6 éves laptopom (1 GB RAM, 40 GB HDD), amire XP-nél újabb rendszert nem raknék. Tudom, hogy nem a top, de mivel gond nélkül működik, használom. Alapból 2 partíciót hoztam létre: egyet az XP-nek, egyet minden másnak. Az XP viszont szép lassan viszont - gondos pucolászás mellett is - felcsipegeti a C-n az összes szabad helyet. (Egyszer már 5 GB-t átcsoportosítottam particionáló program segítségével - gond nélkül ment.) A helyzet mostanra viszont tarthatatlanná vált.


A gépbe beépített CD/DVD meghajtó pár éve feladta, ezért külső, USB-s meghajtóm van, ezt viszont nem tudom beállítani a biosban, mint bootolási lehetőség. A telepítést ezért csak Windows-ból tudom indítani, ami telepítő fájlokat másol a C-re, amit emiatt nem tudok formázni/particionálni. SP2-s XP telepítő CD-m van.


Nem hiszem el, hogy nem lehet megcsinálni, segítsetek plz!!



2013. jan. 15. 14:58
 1/3 Vortrex ***** válasza:
Hát, ha csak a partíció felosztása a lényeg, akkor Partition Wizard-dal újratelepítés nélkül is átdobhatsz néhány gigát.
2013. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt már használtam régebben is, de már annyi mocsok összegyűlt, hogy újra is raknám!
2013. jan. 15. 22:23
 3/3 csubakka0703 válasza:
[link] cd dvd lemez meghajtó nélkül nem tom megy e a dolog
2013. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!