Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatnám meg mi a...

Hogyan tudhatnám meg mi a saját routerem jelszava?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval ilyen routerem van, a netszolgáltató emberei állították be. Utána vettem egy wifis eszközt, csak ugye jelszózva van a hozzáférés. Felhívtam őket a jelszó miatt, erre házhoz jöttek, és közölték,hogy nem érek vele semmit, mert nem wifis a router. Rákerestem, a linken is szerepel a wifi, magyarul hülyének néztek. Ezért kérek segítséget, hogy szerezhetném meg a jelszót?



2013. jan. 20. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudod belőle kiszedni, resetelni kell, utána pedig belépni az alaprételmezett jelszóval (ha van neki jelszava egyáltalán). Belül be lehet állítani a WiFi titkosítást és jelszót.


Viszont jó eséllyel így a szolgáltatói azonosítást is kitörlöd belőle, azaz legyen kéznél a szerződésed, hogy milyen típusú kapcsolat jön a modemtől (pl. PPPoE) és mi a felhasználói név, valamint a jelszó.

2013. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez ilyen bonyolult? Resetelni? Nem akarom szétcincálni az egészet, nem értek hozzá...
2013. jan. 20. 12:48
 3/12 P.O.C. ***** válasza:

"Felhívtam őket a jelszó miatt, erre házhoz jöttek, és közölték,hogy nem érek vele semmit, mert nem wifis a router."


Nem vertek át. Ez egy Wireless Access Point nem pedig Wireless Router. Nem teljesen ugyan arra való a kettő. Az előbbihez kell router is hogy vezetékes netet tudj vele megosztani. Utóbbinak meg sokkal butább a Wi-Fi része, pl nincs rajta Client vagy Repeater mód.

2013. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor nem lehet használni? Vennem kell másikat?
2013. jan. 20. 13:28
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Nem nagyon. Az AP-kat általában cégek vásárolják akiknek akár több hektár kiterjedésű telephelyük lehet, és akiknek akik több száz vagy több millió forint értékű routerrel/vezetékes hálózattal rendelkeznek. AP-ből többet is el tudnak helyezni, ahol Wi-Fi -re van szükség.
2013. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

"Vennem kell másikat?"


Igen, de az már Wi-Fi router legyen.

2013. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tudnál esetleg ajánlani jó wifi routert?
2013. jan. 20. 14:30
 8/12 P.O.C. ***** válasza:

Ha igazán jót akarsz venni, jelenleg a TP-LINK TL-WDR3600 az ár/érték bajnoka. N-es, két sávos (2,4 és 5 Ghz -es) Gigabites Switch van benne és a kettő darab USB portja fájl szerverként és nyomtatószerverként tud működni. És ezek csak a legfontosabb előnyei.

[link]


Itt az abszolút belépő szint is, ami alá szerintem nem szabad menni (TP-LINK TL-WR841ND):

[link]

2013. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A drágábbiknak nagyobb a jelerőssége? Ha megveszem saját magam is üzembe tudom helyezni vagy a szolgáltató emberei is kellenek?
2013. jan. 20. 15:03
 10/12 P.O.C. ***** válasza:
Elvileg nincs különbség a hatótávolságban. Te is meg tudod csinálni, adnak hozzá gyors telepítési útmutatót.
2013. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!