Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tömörítéses feladat (érettségi...

Tömörítéses feladat (érettségi) hogyan?

Figyelt kérdés

Gyakorlat: A tanuló optimalizáljon egy tömörítetlen képet először fotónyomtatáshoz, aztán pedig internetes oldalra indexképnek! (közben magyarázni kell, mit miért teszünk)


Gyakorlat: A tanuló tömörítsen be 5 különböző típusú fájlt. Az eredeti és a tömörített fájlok méretének arányának a különbözőségét magyarázza meg!


2013. jan. 24. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A kép gondolom BMP-ben van, ami egy tömörítetlen formátum. Először szerintem nyisd meg pl.: Gimp-el, majd exportáld PNG-be(ez egy veszteséges tömörítési formátum), így jó lesz fotónyomtatáshoz, majd kép--->kép átméretezése és mondjuk 50%, majd exportáld jpg-be(szintén veszteséges tömörítés) és így már mehet netre is.


Mivel nem ismerem, hogy milyen filokat kell tömöríteni ezért csak veszteség mentes tömörítést lehet alkalmazni. A tömörítés az adatok redundanciáján alapul a következő adat sor:

AAAAACCCJJJJJGGGGGG tömörítve így néz ki

5A3C5J6G amint látod csak annyi történik, hogy az egymás után jövő azonos karaktereket nem írjuk le, hanem csak egyszer, és eléjük írjuk, hogy hányszor szerepelnek, ebből pedig vissza lehet állítani az eredeti adatsort. A valóságban ennél sokkal bonyolultabban működnek a tömörítő programok de kb. ez az alapja.


Még leírom a veszteséges tömörítést hátha érdekel. A veszteséges tömörítés lényege, hogy egy képen rengeteg hasonló színű egymással szomszédos képkocka van. Ez rengeteg adat pontosabban xfelbontás*yfelontás*színmélység, de mivel rengeteg a fent említett hasonló színű szomszédos pixel, ezért lehetőség van arra, hogy helyettesíts egy nagyobb területet pl.: egy piros háromszöggel ez esetben erről a területről csak azt kell eltárolnod, hogy hol milyen pozícióban és milyen színnel szerepel.

2013. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez sokat segített!
2013. jan. 24. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat nem csodalom, hogy van munkam, ha ennyi az erettsegi kovetelmeny...
2013. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3#: Sajnos igazat kell adjak a megjegyzésednek, a nehézség nagyon elvan tolódva, míg infóból aki kicsit is konyít a témához tanulás nélkül is könnyen leérettségizik, addig pl.: kémia, fizika elég embert próbáló tud lenni, lásd pl.: tavalyi fizika. De úgy látszik ebben az országban a vezetés nem az informatikában látja a jövőt...
2013. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

??? Bocsánat hogy ráakadtam erre a feladatra amit nem tudtam értelmezni de azután hogy elmagyarázták már megy -.-'

És amint kiírták a kérdést rájöttem a másodikra csak értelmezni kellett. Amúgy ha érdekel az az érettségi követelmény amit nekem teljesítenem kell, csak nézz bele a spanyol emelt érettségikbe. Részemről téma lezárva.

2013. jan. 24. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!