Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan könyvet,...

Mondanátok olyan könyvet, amiből meg lehet tanulni videót szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Komolyabb szinten gondolom, nem csak házi videó vagdosásra.

Olyan kellene amiből az alapokat meg lehet tanulni.

Leginkább videó vágás, effektek, esetleg még animációk a videón érdekelnek. Olyasmi, mint amikor videóklipeket készítenek; összevágják, effekteket raknak rá, meg ilyesmi.

Iskolát végezni sajnos nincs lehetőségem, de szeretném megtanulni.

Igazából szinte teljesen kezdő vagyok. Szoktam videókat vágni de az csak annyiból áll hogy levágok belőle részeket, és egy egyszerű programot, avidemux-ot használok csak.

Komolyabban szeretném tanulni a dolgot.

Még ha nem is lesz belőle karrierem, legalább hobbi szinten szeretném, mert nagyon tetszik.

Tudom hogy sok tutorial van a neten, de szeretnék egy alapot amin elindulhatok.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Amúgy ha valaki tudja, hogy esetleg tanfolyamot hogyan találhatok a témában, az is érdekel.



2013. febr. 1. 16:21
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

Ha kezdő vagy kezd az alapoknál!!!!

"Leginkább videó vágás, effektek, esetleg még animációk a videón érdekelnek."

Ezek alapok egy "házi programmal" is elkészíthetőek.


Fontos kérdés, hogy melyik programot használnád?!

Ahány program annyi féle módon csinálja.

Először válasz programot és legegyszerűbb módja, ha youtube -on rákeresel.

Ha nem tudod elsajátítani az avidemux -ot, használj olyan programot ami többet tud.(pinnacle videoSpin .Sony Vegas stb)

Az ingyenes programok mindíg is keveset tudnak, mint a fizetősek pl.:

Pinnacle video studio.

Sok oldal foglalkozik ilyesmivel, mindenek előtt az alap kifejezések elsajátítása után ez gyakorlati dolog.


[link]

[link]


összegezve ha komolyan gondolod kell egy komoly program ez az alap.

Azt hogy tudod mi a FPS, vagy frame, színkódolás,stb attól még nem fogsz szerkeszteni, csak ha elsajátítod egy program kezelését!

munkát is úgy adnak, hogy xy -ban járatos...

2013. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tudom-e kezelni avidemuxot, nyilván meg tudnám tanulni, csak egyszerűen nem kellett még másra, mint videó darabolásra, mert kis részletekben rakom fel mobilra a videókat, amiket nézek.


Természetes, hogy az alapoknál akarom kezdeni. Programot nem szeretnék megvenni, amíg nem tudom legalább nagyjából kezelni, ezért valami ingyenes lenne jó kezdetnek, vagy egy nem ingyenesnek az ingyenes demó, korlátozott verziója.


Azért szerettem volna könyvet, mert sokat buszozok vagy várok valahol buszra vagy valamire, és akkor is tudnám olvasgatni legalább.

Meg azért egy könyvben (jó esetben) mégiscsak jobban van rendszerezve az anyag, mintha mindenhonnan szedegetnék össze tutorialokat.

A linkeket köszönöm, meg fogom nézni őket.


További ötleteket szívesen fogadok még.

2013. febr. 1. 18:18
 3/5 csacsi2 ***** válasza:

pinnacle videoSpin a Pinnacle videostudió butított ingyenes változata.

sokan használják még a szintén ingyenes Sony vegas -t.

ezek jók kezdetnek.

Amit gyakorlatban használnak az az Adobe Premiere(fizetős).

Sajnos a felgyorsult mai világban a könyvek szerepe jelentős mértékben csökkent (E-könyvek) és ez egy olyan kategória ami nagy gyakorlatot ígényel!

esetleg még ezt találtam:

[link]


Esetleg egy könyv

Sikos László - Videoszerkesztés házilag

[link]

2013. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Amúgy 24 éves vagyok és még egy nyelvszakos egyetemmel küzdök munka mellett, ezért gondolom hogy esélyem nem nagyon van, hogy ebben dolgozzak (pedig nagyon szeretnék), de legalább hobbi szinten szeretném.

2013. febr. 1. 18:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Most néztem meg egy-két oldalon az Adobe Premiere árát. :S Maradok a kis tudású programoknál.
2013. febr. 1. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!