Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem nyitja meg a KMPlaye...

Miért nem nyitja meg a KMPlayer a filmmel együtt a külső hangfájlt?

Figyelt kérdés
Van egy mkv formátumú filmem, amihez van egy ac3-as külső hangfájl. Eddig simán lehetett váltani a hangsávok között a KMPlayer-ben, az audió menüben, de most ha a magyar hangsávra váltok akkor nincs hang. Ha manuálisan nyitom meg a külső hangfájlt, akkor pedig nem folytatja a lejátszást, szimplán megáll a videó. Eddig működött a hangsáv váltás, de átmásoltam a fájlokat egy másik mappába, és azóta nem jó. Visszaneveztem a fájlokat az eredetire és a mappákat is, de nem működik így se. Más videóval nincs probléma, bár azoknál nincs külön külső hangfájl. Szóval lehet ezzel valamit kezdeni? meg lehet adni valahogy az mkv fájlnak hogy hol van a hangsáv, hogy ha lejátszom akkor automatikusan megnyissa azt is?

2013. febr. 1. 23:50
 1/8 Komplikato ***** válasza:
Más lejátszóban próbáltad? Lehet hibás a hangfile ...
2013. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam. Pl a Media Player Classic meg tudja nyitni a hangfájlt és működik. Csak épp az MPC valamiért halkan játssza le az összes videómat, pedig 100%-on van a hangerő a programban és a Windowsban is. Plusz a KMP mintha "folyékonyabban" játszaná le a HD filmeket. Érdekes, hogy ha csak magát az ac3-at nyitom meg a KMP-vel akkor lejátssza, de ha már a videóval együtt akkor nem. Újraraktam már a kodekeket is, de semmi változás.
2013. febr. 2. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:

KMPlayerhez nincs szükség külső kodekre, fölösleges "szennyezni" velük a gépet.


Nem tudod miért nem játsza le a külső hangfájlt, de egy egyszerű módszerrel bele tudod tenni az mkv konténerbe, sőt akár ki is veheted belőle a feleslegeset.


Letöltöd az mkvtoolnix-ot, aminek része az mkvmerge nevű program.


[link]


Elindítod az mkvmerge programot, "add" gombbal hozzáadod az mkv fájlt. Szintén az "add" gombbal hozzáadod a külső hangfájlt is. Katt a "start muxing gombra, és már kész is.

2013. febr. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a progit! Kipróbálm! Amúgy meg csak azért van fent egy codec pack, mert a Sony Vegas 11 csak így nyit meg néhány fájlformátumot nekem.
2013. febr. 2. 13:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy miután a programmal beleraktam a hangfájlt, még mindig nem működik. ha elindítom akkor angol, de miután kiválasztom az új hangsávot nincs hang. Fogtam letöröltem minden codec-et lejátszót és lefuttattam pár registry takarítót, aztán felraktam csak a KMPlayer-t de semmi, ugyan az. A fájlban alapból van 3 hangsáv, egy angol egy magyar és egy kommentár, de az angolon kívül egyik sem működik. Kipróbáltam a VLC Media Playert és ott működik, de a hang ugyan úgy halk. Most már nincs ötletem, úgy látszik muszáj lesz valami más lejátszót használni. Csak épp az a fura hogy mindez azért van mert átmásoltam a fájlokat egy másik mappába....
2013. febr. 2. 15:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát mindjárt a falnak megyek... Fogtam és leszedtem az egyel régebbi KMPlayer-t és azzal simán működik az alap videó fájl is -.- Eddig a legújabb volt fent de úgy néz ki abban valamit elrontottak. Na szóval ha valaki úgy járna mint én rakja fel az előző verziót, a 3.4.0.59-est. A 3.5.0.77 az bugos! Vicces, azt várná az ember, hogy az újabb verzió jobb de ezek szerint nem...
2013. febr. 2. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Daum Potplayert. A KMPlayer készítője csinálta. Amióta eladta a kmplayert, egyre buggosabb.
2013. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is ez volt a problémám és sehol sem találtam választ rá, ezért kipróbáltam az előttem hozzászóló ajánlatát a Daum Potplayert. Nos ez tökéletes, úgyhogy nálam ugrott a gépről a kmplayer.
2013. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!