Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért áll le a számítógép a...

Miért áll le a számítógép a Windows XP betöltése közben?

Figyelt kérdés

A gép egy MSI K9N Ultra lapban lévő AMD Athlon64 3500+ 1 GB DDR2 800 rammal és egy PCI-Expresses MSI RX1600Pro-val.

Évek óta hibátlanul üzemel.

Ma leállt netezés közben és utána már egyszer sem sikerült bekapcsolni. A Windows XP logó betöltésénél kikapcsol.

1. Szétszedtem, tiszta minden.

2. Leformáztam, raktam rá XP-t, de az első induláskor ugyanúgy a logónál kikapcsol.

3. Melegedésre nem gyanakszom, mert Memteszttel, memóriába töltődő Windowsal hosszú ideig próbálkoztam rájönni, hogy mi lehet és nem állt le.



2013. febr. 5. 14:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azóta átmozgattam minden alkatrészt, végigfuttattam egy Memtest-et és egy Samsung-os hdd tesztelő programot, ami a Daytona 2008 XP telepítőn van. Nem talált hibát. :( Töröltem a vinyó MBR boot részét, újrapartícionáltam a vinyót, megint telepítettem az XP-t és ugyanúgy a logónál kikapcsol.
2013. febr. 5. 15:37
 2/13 anonim ***** válasza:
hít nemtudom megmondani. Próbáld meg Windows 7 -el, vagy Vistával
2013. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz szerintem elég gyenge. Még sosem próbáltam.
2013. febr. 5. 15:46
 4/13 A kérdező kommentje:
A Win7 telepítő a dvd-ről bootolás után túl jut a fájlok betöltésén és a Starting Windows felirat megjelenésekor leáll a gép. :(
2013. febr. 5. 15:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam másik vga-val és másik táppal is. :(
2013. febr. 5. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
nem tudom. mesetleg a merevlemez,?? vagy a ramok??
2013. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azokat teszteltem először.
2013. febr. 5. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Másik vinyóval ki kell próbálni. Ilyen sunyi hibáknál a legjobb módszer a behelyettesítéses próba. Kellenek hozzá plusz hardverek(amik más gépben jól működtek).Hamar kibukik a hibás alkatrész.
2013. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az alaplap, meg a cpu maradt. Minden mást kicserélgettem... :(
2013. febr. 6. 16:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor alaplap,vagy valamelyik kábel.
2013. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!