Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a billentyűz...

Miért nem működik a billentyűzet boot alatt? (Érdekes eset! )

Figyelt kérdés

Egy másik gépről van szó (kisebb tesómé), amin eredeti XP home található, a következő dolgot produkálja: betölt a windows és a monitor kikapcsol => No signal. Ilyet tudtommal akkor csinál ha nem megfelelő felbontásra állítják és nem tudja kezelni.

Tesóm állítólag nem csinált semmi ilyesmit, de nem ez a lényeg. Beraktam a CD meghajtóba az eredeti windows xp lemezt, még az is meg van hogy F11 után kiválasztanám hogy CD-ről bootoljon, erre kiírja hogy nyomjak meg egy (elvileg bármilyen) gombot a CD-ről való indításhoz, de ott már nem fogad el billentyűzet parancsot.

Van egy olyan részleg amit behoz automatikusan mivel 2 windows van a gépen (egy régebbi megmaradt használaton kívül) akkor felkínálja hogy melyiket indítsa, ott sem tudok már navigálni, valamint az F8-ra sem reagál, hogy csökkentett módban legalább tudjak csinálni bármit is (pl rendszervisszaállítás)

Próbáltam még a kezdő képernyőnél a boot menüt behozni, hogy beállítsam az elsődleges (primary) boot eszközt, átállítottam CD/DVD meghajtóra, kilépésnél elmentettem (többször is próbáltam), de ugyanúgy történik minden mint előtte.

Valaki aki szívott már ilyennel remélem tud segíteni!



2013. febr. 8. 15:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy megpróbáltam másik monitort is csatlakoztatni, de a max felbontásukban nincs különbség közöttük. Mindenesetre nem a monitorral van magával a baj. A legsz@rabb hogy még újra se tudom tenni a windowst a fent említett billentyűzetes hiba miatt.
2013. febr. 8. 15:30
 2/3 anonim ***** válasza:

az a tippem, hogy:

1. USB billentyűzet, boot-nál nem minden alaplap kapcsolja be azonnal

2. a videókártyán több kimenet is van és nem jól detektálja valami miatt a win a monitort. dugd át a másik helyre

2013. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
próbáld meg, egy PS/2 csatlakozású billentyűzettel...
2013. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!