Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen oprendszer a freeDos?

Milyen oprendszer a freeDos?

Figyelt kérdés
Mert látom sok laptopon az van. Használható, vagy keressek valakit aki tud rakni rá nekem windows-t. A közeljövőben szeretnék venni egyet és sokon azt írják, hogy freeDOS, vagy Linux van. De én jobban szeretem a windowst, mert azokkal van már tapasztalatom. Ha rakok is rá, akkor win7, vagy win8 a jobb?

2013. febr. 13. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

freeDOS

csak annyit tud, hogy megtudják mutatni vele az üzletben ahol vásárolod a laptopot, hogy működik.

de ma már a napi munkában használhatatlan, operációs rendszerként.

Ha nem akarsz OS-ért fizetni, ott az ingyenes Linux...

rátelepíted...

2013. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A Win8-nak kisebb a rendszer igénye, de nagyon megválltoztatták az lerendezést, így én Win7-et ajánlok. A Win8 inkább érintőképernyős készülékekhez készült
2013. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

A freeDos nem grafikus, hanem karakteres felületű.

Vagyis nem az egérrel kattintgatsz a start menübe, meg az asztalon, hanem parancsokat kell begépelned, amik helyettesítik az előbbieket.

Szerintem vegyél rá windows 7-et vagy 8-at.

2013. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nagyon kevesen fizetnek windows-ért én anno megvettem egy xp cd-t de az már elavult. Szóval úgy sem tudnám felrakni magamnak keresnék valakit, akinek esetleg van és tud segíteni.
2013. febr. 13. 18:00
 5/12 zsomkovacs ***** válasza:
100%
FreeDOS-szal nem sokat tudsz kezdeni. Linux - attól függ, mire kell. Játékra inkább Windows, böngészésre/filmezésre/irodai célokra teljesen jó a Linux. Ha Windowst raksz fel, inkább a Win7, Win8-nak PC-n szerintem inkább hátrányai vannak, nekem legalábbis természetellenes egérrel abba az irányba hadonászni, amibe a táblákon megszokott. (Lehetőleg új Win8-as gépet ne vegyél, ha bármi más rendszert akarsz, UEFI kb. lehetetlenné teszi a telepítést. ELMÉLETILEG persze le lehet tiltani a biztonságos betöltést, de láttam már olyan gépet, amin nem lehetett...) Egyébként ha meg akarsz ismerkedni a Linuxszal is, fel lehet tenni egyszerre a Windowst és a Linuxot, és indításnál választhatsz, melyiket akarod éppen elindítani. Csak ha ilyet szeretnél, előre szólj majd annak, aki a gépet telepíti, utólag kicsit nehezebb felrakni még egy rendszert, ha a gép nem úgy van felkészítve. (Külön partíció, telepítés sorrendje is számít...)
2013. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
egy ilyen telepítés kb mennyibe kerül, ha olyannal csináltatom, aki mondjuk szakember :D
2013. febr. 13. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ kivel csináltatód.Szervizenként,vagy személyenként eltérő.
2013. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát van egy ismerősöm, aki tuti megcsinálná, de ingyen nem kérem viszont ő meg nem modnana összeget aztmondaná, hgoy ingyen volt ezért kérdem, hogy mennyi illik adni
2013. febr. 13. 19:20
 9/12 kovpet ***** válasza:
53%
Rendes szakember nem tesz neked fel illegális windowst, az tuti. Nem akarunk börtönbe menni. Vagy vedd meg, vagy használj Linuxot, az ingyen van. Ne lopj.
2013. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy embert se ismerek magamon kívül akinek eredeti win cd je lenne de most nem fogok újra kiadni 30 ezret egy cd-ért...
2013. febr. 14. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!