Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nélkülözhetetlen...

Tényleg ilyen nélkülözhetetlen a mindenféle Androidos, "mittudjaménmilyenprogramos" telefon? ( (Bocsi, ha rossz téma. ) )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai világba egyre jobban azt veszem észre,hogy ciki az,ha veszel egy új telefont,és ugyan boltból vetted,de nincs az a marha aki ilyen régi telefont venni....

Kérdem én,miért fontos az ilyen extraszuper telefon?

Az egyik gondolatom az volt,hogy az emberkének átlagos anyagi helyzete van,és nincs semmi olyan,amit nagyon szeretne csinálni,ezért a telefonba menekül...Aki pl. valami sportot űz,amihez kell kimondott felszerelés(lovaglás,golf,foci..stb.)gondolok itt a 10-20 ezres sportcipőkre,stb.,az egyből tud mérlegelni,hogy ha választok egy kevésbé modern telefont X összegért,akkor emellett meg tudom venni a cipőmet is.

Tényleg sokkal többet ér egy telefon,mint amit szeretsz csinálni? :O


Én lovagolok,és 2010 nyarán(10 voltam) vettem meg életem első telefonját,egy Samsung GTS 5230 LaFleur-t,akkor 21 ezerért! :) Nagyon büszke voltam magamra,hogy összetudtam rá kisgyerekként gyűjteni a pénzt :) Azon nyáron anya úgy gondolta,hogy már nagy lettem a lovakhoz,és járhattam lovagolni :) Teltek az évek...az o.társak telefonja csak cserélődtek,csak cserélődtek,én büszke voltam a telómra,és emellett nem érdekelt ki mit gondol róla :) aztán 1 évre rá,amikor tudtam,hogy nekem muszáj lovagolnom,elkezdtem szépen lassacskán megveszegetni a dolgokat,most így 2,5 év után már csak egy cipő hiányzik,meg gerincvédő(nem is lesz) és teljes a készletem...a telefonom egyre lejjebb kerül,állapotilag is megy tönkre(karcolódik,egyre többet szórakozik) de egyszerűen nem tud érdekelni! Nem akarok magamnak helyette mást,mivel tudom,hogy akkor ugrik a lovaglócipőm :(

Velem lehet valami baj? Más használná ugrál örömébe,amikor látja,hogy kezd tönkremenni a telefonja,én meg majdnem,hogy bőgtem miatta(szerencse azóta jó!) Mindenképp lesz helyette másik,mert mint TELEFON,tényleg elégé fontos,akármennyire hihetetlen is....

Most tényleg én vagyok hülye? :( Teszem hozzá nem élünk se rosszul,se jól...szóval olyan közepes,ami nekem tökéletes :)És olyan nevelést kaptam,amibe "valamit-valamiért" alapon működött minden...nem csak az anyagi dolgok miatt,hanem a nevelés miatt is! Ha nem lenne semmi olyan más foglalatosságom,amire elmegy a "rámjutó" pénz,akkor se vetetnék magamnak 30 ezernél többért telefont,mert egyszerűen nem akarnám..


Elnézést,jó hosszúra sikeredet,te tényleg kezded nagy féli,hogy én vagyok visszamaradott :(


2013. febr. 14. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért fáj az neked ha valakinek jó telefon kell? Nem tőled veszi el és más meg a lovas cuccokra nem adna annyi pénzt mert őt meg az nem érdekli.
2013. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Korod ellenére jól gondolkodsz.

Nem hiszem hogy vállalkozók,üzletemberek,vezetőbeosztásúakon kívül valaki ki tudná használni az okostelefon szolgáltatásait.Nekik muszáj használni mert ilyen beteg a világ hogy 24-ből 24-etdolgozol.A többieknek meg jó ha van alapon facebook youtube és társai használata miatt van általában függőségi okok miatt.Nem hiszem hogy már 10 éves kórtól okostelefonnal kell a gyerek agyát bombázni.

Nekem a telefon szempont az hogy ütésálló vízálló és minden körülmények közt használható legyen,mint ahogy a neve is mondja,telefonálásra.A többit asztali gépről megoldom.

2013. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőt nem értem! Csak kérdeztem valamit,nem a lovaglás,lehet az foci,akármi... Nem baj nekem,én se vagyok azért ilyen őskori ember...Csak nem értem,hogy miért az a lényeg egyből: Kaptam új telefont,100 ezer volt,húú de jóó! Mert kb. ez van :( Persze,nekem is jól jönne ilyen IPhone,olyan IPad,de ha egyszer én pl. egy sportcipőt értelmesebbnek tartok,akkor ez van!Nem sajnálom én senkitől,csak nem értem,hogy miért mindenre azzal kell visszavágni: Hogy az egy nagy rakás sz@r,nem tud semmit,miközben nekem teljesen megfelel a heti 3 üzenet+2 hívás használására...max. néha zenéz hallgatok rajta,amúgy ennyi! :)


2.! :)

Köszi,én is ugyan így vagyok! Telót üzizésre,hívásra,fényképezésre,meg ha nagyon nagy unalom van,akkor zenehallg.-ra használom! Ennyi! Ahhoz képest nincs olyan beszélgetés-amikor előjön az osztályba a telefon téma-amikor azt ne hallanám,hogy nekem van a legszarabb telefonom,és hülyének néznek,hogy ha már kezd beszarni a telóm,akkor miért nem kérek,valami 200 ezres csodaizéétt..

Ebből kifolyólag komolyan kíváncsi vagyok a véleményekre,hogy én vagyok elmaradott v. körülöttem változott meg a világ?

2013. febr. 14. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem létszükséglet, csak persze egy kisebb tudású készülékkel nem lehet villogni a haverok előtt. Ha valakinek csak telefonálásra kell, teljesen felesleges egy százezres telefont vennie. Ez a tizenévesek problémája, majd kinövik.
2013. febr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Továbbra se értem mi a baj azzal,ha valakinek okostelója van. Az egész csak az igényekről szól. Aki olyat vesz nem csak telefonál rajta,hanem internetezik,játszik vagy akár navigál is. Ezeket a kérdéseket műbalhék kreálására nyitjátok? Ennyi erővel az autós témáknál is kérdezhetnétek,hogy minek vesz valaki prémium márkás autót amikor a trabant is elvisz a-ból b-be.

Persze vannak olyanok is aki villogásból vesznek drága telefont és hülyék hozzá,de ilyen emberek mindennel kapcsolatban (ruha,elektronika, stb.) vannak.

2013. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenki adott kereten belül gazdálkodik. Azt arra költi, amiről úgy gondolja, hogy jó neki. Értelmetlen azon filozofálni, hogy másnak miért az jó, ami jó és miért nem az, ami nekem jó. Tehát nincs baj veled sem és mással sem, csak azért nem értesz bizonyos dolgokat, mert fiatal vagy, de ez idővel megoldódik, ha törekszel mások megértésére.


/mellesleg az én telefonom 14e volt, vagy 3 éve/

2013. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért fáj mindenkinek az okostelefon téma, meg hogy a régi gombos sz@rok azok milyen jók voltak..

Komolyan, neked még nem is volt rendes telefonod, akkor miért kell értetlenkedni?

Nagy kényelmet nyújt hogy egy kis eszközön mindent elérhetsz.

2013. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt/van rendes telefonom,és ezt nem bántásból írtam ki,csak nem tudom elhinni,h egy telefon ennyire fontos,hogy fél évre(mert utána ált. lecseréli) valaki képes megvenni 120 ezres telefonokat! Ez csak csupán egy kérdés,nem azzal van bajom,hogy valakinek olyan van,csak kérdeztem valamit,ezért meg nem kell leharapni a fejem!
2013. febr. 15. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!