Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Árt a laptopnak, hogy amikor...

Árt a laptopnak, hogy amikor befagy, a kikapcsológombját hosszan nyomom, és úgy kapcsolom ki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 08:28
 1/4 anonim válasza:
Szia,én úgy tudom nem árt neki.Nem vagyok egy számtech zseni,de nekem is számtalanszor lefagyott már és másként nem tudtam kikapcsolni,és nem lett semmi baja sem
2009. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, az teljesen normális.
2009. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
69%

Szögezzünk le egy dolgot. Mindig amikor kikapcsolod és ujra indítod a pc-det, az árt a vinyódnak. Ha nem is sokat , de egy picit mindig. Többek közt ezért nem kapcsolják le a szervereket sem.

(Mivel a harddisk forgása közben az olvasó fej és a forgó lemez között légpárna képződik,ami a fejet x távolságban a lemez fölött tartja. Amikor áramtalanítod a gépedet és vele együtt a vinyódat, akkor a vinyóban lévő fej visszaáll a boot szektorra, és mivel ekkor nincs légpárna és mondjuk meglököd a gépedet akkor sérülhet a vinyód is. De a sok mechanikai mozgás sem tesz jót a vinyónak, ezért jó ha defragolod időnként. Illetve ezen okok miatt szorgalmazzák a memória diszket vinyó helyett.

Szóval ne kapcsolgasd a géped ki be ha nem muszály, ha mégis, akkor legyen biztonsági mentésed egy pendrive-on vagy dvd-n (vagy mindkettőn).

2009. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem el kellett vinnem szervízbe,mert nem töltött be a windows.

Szervíz után mondták, hogy letörlődött a Dos...

2009. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!