Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha kb. fél deci...

Mit tegyek ha kb. fél deci víz borult a laptopom billentyűzetére, majd befolyt a gépházba is?

Figyelt kérdés
Leszedtem a billentyűzetet, kitörölgettem ahol elértem és fejjel lefelé fordítottam 2 napra, de hiába, mert azóta nem indul el rendesen. Bekapcsolom, aztán megjelenik a Windows kezdőablakja és 1 perc múlva lefagy. Szerintetek végleg elromlott, vagy csak még száradnia kell? Elképzelhető, hogy nem fog magától helyre jönni? Még csak 10 hónapos, szinte vadi új gép. Az lehetséges, hogy minden adat elvesszen róla? A víz sima szénsavmentes ásványvíz volt.

2013. márc. 10. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kár volt indítgatni, radiátor felett próbáld vagy egy hétig szárítani.

adatok menthetőek szerintem, hdd nem kaphat annyit.

2013. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hajszárítód van? Azzal ki lehet szárítani.
2013. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azzal már próbáltam és szent meggyőződésem, hogy már kiszáradt, ezért vagyok kétségbe esve. Ha bekapcsolom fura hangokat ad ki, olyan nyikorgás szerűségeket, recsegéseket, aztán egy ponton megáll. Úgy félek, hogy elromlott és elveszett róla minden...
2013. márc. 10. 21:24
 4/14 anonim ***** válasza:
El nem veszett, a merevlemezen rajta van, de a helyedben sűrgősen elvinném valamelyik PC szervizbe. Haver leejtette a majdnem új laptopját, rendbe tudták hozni. Az el se indult.
2013. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát ha vizesen beindított akkor el is romlott.
2013. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az első számítógépes tanfolyamokon (1990 körül) azzal kezdték: a billentyűzet felett nem eszünk, nem iszunk, a joghurtot se szereti. Persze asztali gépnél egy billentyűzet csere elég, laptopnál ez sokkal nagyobb baj. A víz zárlatot okoz, ami tönkreteszi pl. a tápot.
2013. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mikor ráborult a víz, akkor be volt kapcsolva, aztán gyorsan kikapcsoltam és a kitörlés és hajszárítózás után nagyon okosan elkezdem próbálgatni, hogy működik-e. :'(
2013. márc. 10. 21:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Na a gép felett én sem eszem-iszom, viszont ha az ember körül vannak gyerekek (akiknek nincs akadály), és csak jó/segítő szándékból le akarja takarítani a gépedet, akkor mondhatni nincs mit tenni...
2013. márc. 10. 21:37
 9/14 anonim ***** válasza:
ami ennyibe kerül azt gyerekre ne bízd már rá, főleg ilyen kicsire.
2013. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna bekapcsolni, most marad a szervíz.

Gyereknek vegyél játék számítógépet. Azt leöntheti.

2013. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!