Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kevés a lemezterület, meg...

Kevés a lemezterület, meg nincs több hely a c meghajtón? Miért?

Figyelt kérdés
Bekapcsolom a gépet egyből kiírja, aztán rákattintok, és lefut a lemezkarbantartó, akkor felszabadít valamennyit, de arra is azt mondja hogy még az sem elegendő hely. Viszont a cét alig használom, mert van dé is, ami sokkal nagyobb, és már egy csomó mindent beállítottam hogy a letöltések is oda menjenek, meg ha új programot telepítek az is egyből oda megy. Szóval nem értem. Nem nagyon értek a számítógépekhez, úgyhogy ezen kívül sajna fogalmam nincs mit tehetnék még. Van ccleaner-em, azt szoktam használni. Meg mindent ártaktam már a c-ről a d-re, aim ilyen régen letelepített program volt. De nem tudom mit csináljak még. Ötlet?
2013. márc. 18. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

oprendszer?

és menyi helyet biztosítottál neki a c: n?

2013. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hay

A win vackai:

Elsőnek is a rejtett mappák amikben a sok kis törölhető vacak van:

c:\Documents and Settings\"Felhasználónév"\Local Settings\

itt van egy "TEMP" mappa meg egy "Temporary Internet Files"

ezeket törölteted egy az egybe úgy ahogy van. Ugyanitt Application Data mappában is érdemes körülnézni.

Akkor alap a Windows\TEMP illetve ha van akkor C:\Temp mappája is törölhető.

Szabad helyeket rendszerbeállításokkal is könnyen szerezhetsz: A virtuális memória méretének szabályozásával

Vezérlőpult / Rendszer / Speciális / Teljesítmény / Beállítások / Spesiális / Módosítás.

vagy a rendszer visszaállítás kikapcsolásával:

Vezérlőpult / Rendszer / Rendszer visszaállítása / Rendszer-visszaállítás kikapcsolása.

vagy akár a sztg. hibernálás tiltásával is:

Vezérlőpult / Energiagazdálkodási lehetőségek / Hibernálás

Ez persze az XP-d van, de win7nél ugyanez a lényeg meg ugyanott van kb. minden...

2013. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

XP-m van.

Köszi. Akkor szétnézek ezekben a mappákban, és törlöm ami nem kell oda.

2013. márc. 18. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

...de kimásolom neked:


Esetleg dobd át a lapozófájlt a D: meghajtódra:

A Start menü keresőjébe írd be azt, hogy "speciális", majd a találatok között kattints a Speciális rendszerbeállítások megjelenítésére.

Ezután katt a Teljesítmény szekcióban a Beállítások gombra.

A Teljesítménybeállítások ablakban katt a Speciális fülre, majd a Virtuális memória szekcióban a Módosítás gombra.

Szedd ki a pipát a lapozófájl méretének automatikus kezelése mellől, majd a C: -re állítsd be, hogy ne legyen lapozófájl, a D: -n pedig Automatikusan beállított méret legyen.

Ezután indítsd újra a számítógépet és töröld ki a pagefile.sys fájlt a C: meghajtó gyökeréből (vigyázat: rejtett fájl).


Egyébként nagyon sok minden eheti a lemezterületet:

Pl. Shadowcopy (doksik előző verzióinak megtartása)

Ideiglenes fájlok (pl. böngésző cache).

Windows Update-ek telepítőfájljai/undo könyvtárai.

A keresési index is szép nagyra tud nőni.


Az ideális minimum partíció méret az esetedben egyébként kb. 60GB

2013. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! akkor ezeken végigmegyek, és remélem utána már nem fogja nekem kiírogatni hogy kevés a hely.
2013. márc. 18. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, ha XP-d van, akkor a Sajátgép -> Tulajdonságok ablakban éred el a Speciális beállításokat (a leírás Win7-re vonatkozott)
2013. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!