Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fizikai memóriás kékhalált...

Fizikai memóriás kékhalált okozhat valami program vagy vírus?

Figyelt kérdés

Ha igen meg lehet találni az okát?


Új gépem van (1 hónapos kb) és nem hiszem hogy hardveresen romlott volna el. Előző gépemmel is voltak ilyen kékhalálok (többek közt ezért vettem új gépet). Ugyan ezekkel a játékokkal játszottam,vírusírtó is ez volt a gépen. Kb mindenből ugyan azt raktam fel,szóval arra gyanakszom,hogy valamelyik szoftver okozza,vagy valami vírus ami a meghajtón maradt.



2013. márc. 29. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előző gépedből milyen hardvereket hoztál át az újba? Tápegység milyen? Mennyire stabil otthon a feszültség?
2013. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"otthon" = ott ahol a gép van
2013. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az operatív memória címzésének hibája okozza a kékhalált (memóriára vonatkoztatva)

A címzési hibát gátolhatja szoftver (kártevő arendszerben) de okozhatja sérült latch tároló is, a RAM-ban. Mindenképp próbaRAM-al operálnék egy ideig, ha azzal is halálozik akkor windows reinstall. Ha azzal nem, akkor egyértelmű.

Ha windows reinstall után is kékhalálozik, akkor alaplap el fog szállni hamarosan. Ennek meg lehet oka a sz.r minőségű tápegység.

2013. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az előző gépből csak a ház és HDD maradt meg. Egy 160GB-os Seagate operációs rendszernek és egy 2TB-os Western Digital Green.

CHIEFTEC CTG-500-80P 500W tápegység van.

Szerintem stabil a feszültség,eddig nem volt vele gond.

2013. márc. 29. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!