Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsolnak be hamarabb...

Miért kapcsolnak be hamarabb az új gépek mint a régiek?

Figyelt kérdés
Egyik haveromnak a 3 éves gépere perceket kell várni mire bekapcsol, de amikor én kaptam egy teljesen új laptopot akkor az néhány mp alatt bekapcsolt, aztán később ez az idő is nőtt? Mi ennek az oka? Lehet gyorsítani?

2013. ápr. 21. 09:15
 1/2 csacsi2 ***** válasza:
100%

Ezt így hosszú leírni ezért csak röviden! Az újabb gépen új típust érted? Mert az egyértelmű, hogy fejlődik a technika!

Az oprendszer egy idő után belassul. Minden gép ígényli a karbantartást ennek hiányában lelassul.


főbb okok.:

-sok automatikusan induló program/szolgáltatás lassítja

-Merevlemez töredezik, sérülnek szektorok.

-Ideiglenes , elavult fájlok töredeznek

-sok a telepített program il.. az eltávolított programok maradványai.

-felesleges rendszerleíró bejegyzések elszemetelik, töredezik a rendszerleíró adatbázis


Ez xp-s leírás, de az alapok ugyan azok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..


legtöbb ingyenes program nem képes olyan fájlokat mozgatni,törölni,tömöríteni amikre szükség van (mivel az oprendszer használatban van).

Vannak programok / eljárások amik boot-oláskor elvégzik.

Ha kezdőként belevágsz a "buherálásba" készülj fel hogy teljesen elrontod, legyen biztonsági mentésed (árnyékmásolat) mielőtt nekilátsz!


sok jó ingyenes takarító program van amik javítanak a helyzeten, de egy öreg oprendszert ami nem volt karbantartva, azt körülményesebb, feltételez némi hozzáértést!

2013. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az előttem szólóhoz nincs mit hozzáfűzni. így van, és kész.
2013. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!