Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítástechnikai cuccokat...

Számítástechnikai cuccokat érdemesebb egy használt termékeket áruló oldalon ( vatera, jofogas.hu) vásárolni olcsóbban, vagy inkább egy webáruházból (pcx.hu) rendeljek egy picit drágábbért? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert engem egy kicsit megijeszt az, hogy a műszaki cikkekre nem, vagy csak nagyon ritkán adnak garanciát. Meg előreutalást kérnek, nem adnak számlát stb... A webáruházban meg rendszerint rendesen adnak rá garanciát, habár egy kicsit drágább is a termék.
2013. ápr. 28. 14:00
 1/6 Drone007 ***** válasza:
Az nagyon attól függ mit veszel. A komolyabb eszközöket - proci, alaplap, merevlemez, monitor - mindenképpen számlával érdemesebb venni. Apróbb eszközöket - egér, pendrive, kábelek - megveheted használtként is, mert ha ezeket bukod az nem akkora érvágás, valamint ezek a dolgoknál annyira nem számít ha használtak. Mondjuk egy egéren látszik is, ha agyon van gyötörve, de a winyóról egy képről nem mondod meg ha tele van hibás szektorral, az csak egy idő után derül ki.
2013. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az. :O egy vinyót szeretnék venni, és olcsóbban megtaláltam a vaterán, mint a pcx-en. Viszont ott nem adnak hozzá számlát. Amúgy úgy tudom, hogy az ilyen oldalak ellenőrzött oldalak, tehát nagyon kicsi az esélye, hogy átvágnak. Vagy ez nem igaz?
2013. ápr. 28. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 2GB-os memóriát vettem előreutalással, minden rendben volt,van.A vaterán ott van az eladó minősítése, az egy nagyon jó támpont, és a vélemények is.Szóval aki több száz sikeres aukción van túl és közel 100 %-os az elégedettségi mutatója attól bátran vásárolhatsz. A használt winchestert nem ajánlom én sem.

Abból mindenkép újat érdemes vásárolni.

2013. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Akkor maradok a webáruházaknál. :) Sokat segítettetek!
2013. ápr. 28. 15:22
 5/6 Drone007 ***** válasza:
Igen, winyót mindig garanciával, mert még egy új winchesterrel is előfordulhat gyári hiba, nemhogy egy használttal.
2013. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én mindig úgy szoktam eladni vinyót, h van garancia rajta, és a HD Sentinel nevű programmal egy igazoló kép, miszerint 100%-os állapotú és szektorhibamentes. 2-3 vinyót adtam el eddig, ha garancia van rá, megveszik, márpedig egy jó vinyóra 3-5 év gari is jár, valamint aki megveszi, általában bedugja a laptopba és meggyőzödik ezzel a programmal a saját szemével, hogy tényleg oylan-e a vinyó, mint a leírásban. Legutóbb 640GB-os Wd 2,5" vinyót árultam 16-17e körül, hamar el is kelt.

SSD-t viszont óvatosabban vegyél használtan. Abból én is az újat preferálom :)

2013. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!