Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem baj ha így használom a...

Nem baj ha így használom a laptopom? Aksi+töltő.

Figyelt kérdés
Nem lesz baja, vagy nem melegszik túl, ugye?

2013. máj. 11. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Töltésvezérlő áramkörrel van ellátva.

Én igazából nem si használnám máshogy, csak így.

Arra figyelj, hogy kb hetente egyszer csak akkuról használd, így elég sokáig el fog neked menni akkuról is.

Ha elkezded egyszer akkuról használni 10%ig merítsd,addig ne töltsd, ha elkezded tölteni, ne szakítsd meg, töltsd tele.

2013. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagy benne, amikor lehet használt hálózatról. A heti egy lemerítést nem értem. Miért kellene hetente egyszer csökkentett teljesítménnyel használni a gépet? A litiumos aksik töltési ciklusokban gondolkoznak és úgy 1000 ciklusra lövik be őket. Egy merítés és töltés egy ciklus. Ha hetente merítesz, akkor hetente elhasználsz egy ciklust.
2013. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha meg állva hagyod benne a töltéseket kémiai folyamatok útján megy tönkre....

nekem 5év után is kibír 2,5-3 órát a gép akkuról, szóval mondhatsz, amit akarsz, így használom. (eredetileg se bírt többet ennél)

2013. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont úgy tudom, hogy ha hálózatról megy, akkor felesleges benne az aksi (kivéve persze ha tölteni akarod). De ha fulloson van és úgy használatod hálózatról, akkor hamar tönkremegy.

Ha 100%-on van én kiszoktam mindig venni.

2013. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lajos54 ***** válasza:
2013. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4/5

nekem 5 év alatt nem ment tönkre, szerinted aggódnom kéne?....

szerintem nem.

2013. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a cikkben: "Nem kap több áramot az akku, ha teljesen feltöltöttük"


Ez butaság. Az akkuból vesz ki áramot agép, majd ide egyből vissza is tölti. Ezért kicsit melegszik is az akku.

Aki nem hiszi, mérje meg egy árammérővel.

2013. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6/7


Ezzel nem téged akartalak cáfolni, mert speciel engem nem nagyon érdekel, hogy te hogy használod:D Nekem ezt több ismerősöm is javasolta, akik szintén évek óta így csinálják ahogy én és nekik sem ment tönkre. Én csak leírtam egy lehetséges alternatívát.

2013. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A városi legendákat nem lehet lerombolni. Mindig lesz olyan, aki inkább annak hisz, mint a hiteles forrásoknak.
2013. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!