Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik módszer arra, hogy...

Létezik módszer arra, hogy belépjünk egy olyan számítógépbe, ami jelszóval van védve? Tehát, ha nem az op. Rendszer, hanem MAGA A GÉP az, amin jelszó van.

Figyelt kérdés

Nem tudom, ennek a fajta jelszónak mi a neve. Arra gondolok, amikor bekapcsolod a gépet, és az első, ami feljön, egy ablak, ami jelszót kér, tehát az oprendszerig vagy akár a biosig el se jutsz enélkül.


Van egy ismerősöm, aki valami olyasmit mondott, hogy valami drótot meg lehet hajlítani, és akkor elvileg be lehet lépni. Érdekel, hogy ez lehetséges-e.


2013. máj. 13. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden védelem megkerülhető, de garantáltan nem dóthajlítgatással.
2013. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha tudsz többet is mondani, mint általános közhelyek, akkor hallgatlak.


A dróthajlítgatást meg mondd ennek a csávónak: http://www.youtube.com/watch?v=uyW3KqA_ats


Egyébként szerintem nem igaz, amit írsz. Hallottam olyat, hogy a hatóságok nem bírtak mit kezdeni egy truecrypt-tel titkosított dokumentummal. Mert nem lehet feltörni.

2013. máj. 13. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:

És ha én csinálok egy youtube videót arról, hogy hogyan kell műanyagból aranyat csinálni, akkor az is igaz lesz?

Egyébként pl ki kell venni az elemet az alaplapról.


"Egyébként szerintem nem igaz, amit írsz. Hallottam olyat, hogy a hatóságok nem bírtak mit kezdeni egy truecrypt-tel titkosított dokumentummal. Mert nem lehet feltörni."

Mindent fel lehet törni. Az már más kérdés, hogy már rengeteg olyan védelem van, amihez annyi idő kéne, ami egész egyszerűen nem áll rendelkezésünkre, így mondhatjuk azt, hogy nem tudjuk feltörni.

Emiatt a rendszer feltörések 99%-a a védelem megkerülésével érték el.

Ha bekapcsolod a gépet, az jelszót kér, te "meghajlítasz egy drótot", akkor te nem törted fel a védelmet, csak megkerülted, igazából hatalmas különbség.

2013. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "drót hajlítást" (Furi Zeller?) azt nem CMOS Resetnek hívják? Nincs benne semmi hack.

Sajnos tapasztalataim szerint a jelszavas védelmet nem lehet vele megkerülni, mert a jelszó nem törölhető memóriában van.

2013. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Szedd ki a gombelemet a gépből, és a hálózati csatit is húzd ki a falból egy percre. Utána vissza.

2. Ha nem működik, próbáld a linkelt cikk végén lévő gyári jelszavakat, BIOS-tól függően.

3. Ha csak a lemezen lévő adatok kellenek, akkor egy másik gépbe áttéve elvileg(!) fogod tudni olvasni. (Feltéve, hogy nem a lemez firmverén van a jelszó, hanem "sima" BIOS jelszóról van szó.)


[link]

2013. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Laptopról van szó, nem tudom, ez mennyiben befolyásolja a dolgot. Nem akarom szétbarmolni, ezért nem próbálom ki, csak érdekel. Nem tudom, ez a CMOS-reset az-e, amire gondolok. Ilyen egyszerűen ki lehetne iktatni a jelszót?
2013. máj. 13. 17:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem van egy számítógépes ismerősöm, aki azt mondta, hogy az ilyen rendszerjelszót gyakorlatilag lehetetlen megkerülni...
2013. máj. 13. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ereszd rá a két ismerőst a laptopra! Kíváncsi vagyok melyik adja fel előbb! :D
2013. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, elfelejtettem mondani: ez a két ismerős valójában ugyanaz a személy. Tehát ő mondott valami olyasmit, hogy valamit meg kell hajlítani, de rosszul mondtam, mert nem is dróthajlításról volt szó... valami olyasmit mondott, hogy van valami kis izé, amit össze kell roppantani, vagy össze kell érinteni... majd megkérdezem tőle. De azt is mondta, hogy ez is csak elvileg működik, és hogy igazából szinte lehetetlen egy ilyen jelszóval védett gépbe belépni.
2013. máj. 13. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!