Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elektrotechnika tanulás módszer?

Roland.csoki kérdése:

Elektrotechnika tanulás módszer?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok és egyáltalán nen értem az elektrót

Már általánosban is rosz voltam fizikából.

Hogyan tanuljak eredményesen?

Honnan kezdjem?

(Ugyan ez van a matekkal is :s, azt hogyan kéne?)



2013. febr. 3. 17:44
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

Nézegess áramköri rajzokat, próbáld értelmezni hogy működik.


Vannak gyerekeknek szóló könyvek is, amelyek elég jól elmagyarázzák pl a tranzisztor működését, én láttam olyat amiben az elektronokat kezekkel lábakkal ábrázolták, és úgy "szaladtak" a vezetékben.


Gondold át az egészet vízvezeték rendszerré, és úgy próbáld meg megérteni mi történik.

PL: Ellenállás=csőszűkítés (a 2 oldala közt nyomás=feszültség különbség lép föl, miközben csökken az áramlott mennyiség=áramerősség.

kapcsoló=elzárócsap (Elzárva a 2 oldala közt maximális a feszültség=nyomás külömbség, viszont semmi nem áramlik)

Egyirányú szelep=dióda

...


Próbálj meg egyszerű áramköröket építeni próbapanelon

pl: astabil multivibrátor (nevével ellentétben nagyon egyszerű, csak 2 ledet villogtat)


Szedj szét régi de egyszerű cuccokat (lehetőleg ne muzeális értékűeket, pl: régi játékokat, mobiltöltőt, távirányítót...) és nézegesd hogy működött.

2013. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. febr. 5. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!