Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem bírja...

Normális, hogy nem bírja másfél óránál többet a laptopom energy save módban sem?

Figyelt kérdés

A laptop: Asus K52J


Munkára használom első sorban. Officeal szoktam szöveget szerkeszteni munkám nagy részében. Nem kötelező számomra, hogy egy irodában lapuljak, így szeretek kimenni a természetben, azonban ez másfél óránál nem tart tovább ha kint szeretnék dolgozni mert a laptop hamar lemerül.

Direkt vásároltam egy drágább performensebb gépet, gondoltam azzal biztos nem lesz problémám. Véleményem szerint egy laptop 7-8 órát ki kéne bírnia, főleg ha csak szövegszerkeztésre használom, vagy nem?

Mit tehetnkk, hogy nőjön a "power on time"?

Normál hogy ez a laptop csak ennyit bírja?


2013. máj. 23. 08:22
 1/6 Bocipók válasza:
Nem tudom mikor vetted, én is egy elég drága típust vásároltam és fél év sem kellett, de az aksi csak 10 percet bírt, most már annyit sem. Állítólag az okozta a problémát, hogy az aksit mindig ki kellett volna vennem, ha hálózatról használtam a gépet, mert így mindig onnan is szedte az energiát és mindig töltötte, így hamar leamortizáltam.
2013. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Letiltod a benne lapuló radeon kártyát és a processzor APU-t használod, sok wattot tudsz így spórolni.
2013. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt hogyn kel?
2013. máj. 23. 08:53
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: az oprendszer tudja mikor melyiket kell használni, nem kell letiltogatni semmit.

Ennyit bír az aksi, igaz h nem két fillér volt a gép, de az ultrabookok 3-400 ezernél kezdődnek, azok kihúzzák 7-8 (egyesek akár 11 óráig is). A másfél óra jónak mondható és normális.

vigyél a természetbe hosszabbítót v. agregátort! :)

2013. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rá mersz bármit bízni az oprendszerre? Bátor vagy:D

Maga a processzor sem gyenge a gépben, a kijelző sem apró, 1.5 óra teljesen átlagos idő egy ilyen gépnek.

Nekem Packard Bell van, B830as proci, és több, mint 3 órát megy akksiról, cserébe a teljesítménye is sokkal kisebb, bár szövegszerkesztésre és netre simán elég így is.

2013. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, inkább, mint egy hozzá-nem-értőre.
2013. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!