Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP telepítése pendrive...

Windows XP telepítése pendrive-ról?! Nagyon sok oldalt átbányásztam és sok megoldással találkoztam már, de egyik sem vált be. Nem vagyok egy könnyen feladom típus, de azért megőszülni nem szeretnék mire sikerül a dolog :D Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Acer Aspire One KAV60-as laptopom van. CD/DVD olvasó nincs benne, viszont USB igen. Mielőtt kaptam volna egy kedves idegen telepítette nekem pendriveról a gépre a Win7-et, szóval képes usb-ről bootolni. Ezt szeretném mindenképp XP-re lecserélni. EMTEC 7,26 gigás pendriveom van. Próbálkoztam a PetoUSB programmal, az istennek se akarta felismerni a pendriveom. Majd jött a parancssoros dolog, azzal sikerült az XP-t a pendrivera varázsolni. Viszont hiába bootolom újraindítás után az usbről az op rendszert, kiírja hogy "Vegye ki a lemezt", alatta pedig hogy "Nyomjon meg egy gombot.." Meg is nyomom az entert, várva hogy bejön a telepítő, de hirtelen átugorja a dolgot, és újra elkezd betölteni a fiókomba....Aki tud segíteni vagy bármilyen megoldást adni, legyen az akár egy kisregény is, szívesen várom.

2013. máj. 27. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is sokáig próbálgattam ezeket a pendriver telepítős dolgokat és ma végre találtam olyat ami működik is nálam..


[link]


Ezen az oldalon írják,hogy kell,mit kell csinálni és ott írják a progi letöltés helyét is.. Nekem bevált,akkor valószínű neked is befog ha sorra követted az utasítást :)

2013. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A PetoUSB-vel én is szívtam egy fél napot, mire felvarázsoltam az asszony EEEPC-jére az Xpt :)
2013. máj. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Universal-USB-Installer-1.9.1.7

Ez is hasonló az előbbihez, nekem ez vált be

2013. máj. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lajos54 ***** válasza:

Csak hogy bővebb legyen a választék: nekem a Rufus_v1.1,5f vált be. Igaz, nem magyar nyelvű, de könnyű eligazodni rajt.

Természetesen a pendrive "elkészítéséhez" olyan gép kell, amiben van CD-olvasó, meg persze kell az XP telepítő lemez is.

2013. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségetek, hálistennek sikerrel jártam :) a pomiweben leírtakkal próbálkoztam régebben is, viszont ott a program mindig lefagyott. majd letöltöttem egy másik oldalról ugyanezt a wintousb progit, sikerült az xp-t feltennie az usbre, eljutottam odáig hogy telepítés elindítása, viszont azonnal azt írta ki hogy az advpack.mui fájl hiányzik...na hát akkor kezdtem előről mindent, viszont letöltöttem egy másik xp iso fájlt, igaz angol nyelvű, de az sikeresen felment a notimra :) persze ott se akart könnyen menni a dolog mikor 93%-nál leállt a telepítés mert szintén kiírta hogy valami fájlt hiányol és nem tudja másolni... :D de átugrottam az esc-el, gondoltam lesz ami lesz, és ígyis szépen elindult. majd felpakoltam a drivereket és azonkívül hogy az xp-m angol, más szépséghibája nincsen, sőt, perfekt angolos vagyok így nem okoz gondot :D azért is írtam le ezt így részletesen hogyha valaki ugyanígy kínlódna mint én, sikerrel járjon :) azért büszke vagyok hogy 19 éves nő létemre sikerült ezt is megcsinálnom, kisebb nagyobb küszködésekkel :D köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget :)
2013. máj. 29. 13:16
 6/10 Balog Szilárd válasza:
Nekem az vajon probléma lenne, hogy 16 GB-s a pendrive-om?
2014. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lajos54 ***** válasza:
Nem valószínű. A nagy pohárba lehet kevesebbet is tölteni...
2014. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rébuszbá válasza:

ezzel biztosan működik a dolog már párszor sikerült vele. windows verzió is van belőle [link]


1. lépés


Letöltöd a YUMI programot a gépedre


2. lépés


A program csak egy exe, még telepítened sem kell csak futtatni!


3. lépés


A legördülő listából kiválasztod a pendrive -odat, illetve meghajtód jelét! Az én esetemben jelenleg "F:\"! Beteszed a pipát a "We Will Fat32 Format" elé. Ez annyit jelent, hogy a program megfogja formázni a pendrive ot.


Majd a legördülő menüben ki kell keresnünk a "Windows XP Installer" -t, és válasszuk ki! Majd rányomunk a "Browse" gombra, és betallózzuk a Windows XP lemezképfájlunkat! /ISO/


Utána a "Create" gombra kattintunk, majd figyelmeztet a program, hogy törölni fog mindent az adathordozóról. törlöd folytatod.


4.lépés


Amikor kész még rákérdez akarsz még valamit tenni a flash diskre, ne tegyél és ennyi. beteszed a gépre ahol telepíteni akarsz, ott ha kell biosban be állitod hogy usb dd röl futtatsz, elindítod be bootlol, első képen ezt válaszd "Directly Bootable ISOs or Windows XP"

A második képen válaszd a "Begin Install of Windows XP from..." és már indul is a szokásos xp telepítő procedúra.

ennek működnie kell így.

2014. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én letöltöttem ezt a Yumi programot és nincs is olyan választási lehetöség hogy windows xp installer.
2018. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lajos54 ***** válasza:

Ha jól megnézed, ez a kérdés 2013-ban indult. 2014. áprilisában végérvényesen megszűnt az XP támogatása. Attól persze még működik, de már 2018-at írunk. Most már egyre ritkábbak az olyan hardverek és programok, amelyek támogatnák az XP-t. Mivel vannak még olyan gépek, amiken a Win7 még úgy-ahogy elbattyog, de Win8-hoz már "kevesek", nem is beszélve a 10-ről, rá lehetünk kényszerülve az XP-re, ha ezeket a gépeket használni akarjuk, de nem szeretnénk Linuxot vagy hasonlót telepíteni. De mindezt csak megalkuvásokkal lehet, mivel mint fentebb említettem, egyre kevesebb a támogatás az XP-hez. Ezért nem kell csodálkozni, ha az általad leírt jelenségekkel találkozol.

Ha valamilyen oknál fogva ragaszkodsz mégis az XP-hez, olyan programot kell keresni, amelyik még hajlandó vele foglalkozni. Mint például a korábban általam említett Rufus, az nekem annak idején bevált. Persze nem a legújabb verzió, mert az már jó eséllyel nem fog működni XP-vel. Én utoljára valamikor 2017 elején használtam egy netbookhoz, nekem működött.

2018. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!