Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az nem nagy dolog ha a 2000gb...

Az nem nagy dolog ha a 2000gb helyett 1,81 tb ot kapok? Sokat láttam már pendrive okon is, miért nem a kiírt adatmennyiséget kapjuk?

Figyelt kérdés
Vettem egy 2tb os külső merevlemezt karácsonyra USB 3.0 val.2tb helyett 1,81 van rajta,tudom hogy másoknál is ez van de miért?Akkor mért úgy írják hogy 2000gb?Mellesleg a gyorsaságról nem is beszélve ,tudom nincs USB 3.0 a gépembe de akkor is mondják ,hogy USB 2.0 ra csatlakozva 480mbit/s ot el tud érni,ami 60mb,sokak szerint eddig 35mb a max,most akkor hogyisvanez?Mennyi a max mitől függ?És végül valaki nem tud valami jó megfigyelő progit a merevlemezhez?Amin látni az állapotot stb,meg egy olyat ahol rendesen le lehet mérni a sebességet mert ment már nekem 60000kbit meg 7000kbit al is.
2010. dec. 28. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért van különbség, mert a gyártók 1000-rel szoroznak, míg a számítástechnika 1024-el, 2000 Gb pedig nem 2 Tb. A különbség azért jön létre, mert a dobozra nem azt fogják ráírni hogy 2147483648 KB a mérete, hanem lekerekítve azt hogy 2000000000 KB,. Ha visszaszorzod, az első szám pontosan 2 Tb lesz, míg a gyártó ezerre számolt értéke csak 1,81 Tb. Így te a kiírt adatmennyiség kapod meg a eszközön, még oda is írják hogy 1 Tb = 1000 Gb, vagyis hogy ezres szorzóval számolnak. De mivel a gép 1024-ben fogja látni az eszközt, neki az 1,8 lesz csak.
2010. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!