Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows-os laptopra, lehetsége...

HWarrior kérdése:

Windows-os laptopra, lehetséges MAC rendszert telepíteni?

Figyelt kérdés
Windows-os laptopra, lehetséges MAC rendszert telepíteni?

2013. jún. 4. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a laptop. Elég sok utánajárás és szívás szokott vele lenni. Ha nem értesz hozzá ("windows-os laptop) akkor esélytelen.
2013. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Macintosh egy a 89-93-as években használatos operációs rendszer, illetve egy speciális hardvert takart, telepíteni lehet a gépedre, csak driver biztos nem lesz hozzá.


Az Os/x-et lehet telepíteni minden intel processzoros gépre, bár egy kicsit kell xarakodni a telepítés elején, hogy elfogadja a nem apple által használt hardvert, de meg lehet oldani.

Amd-s procira is lehet elméletben, bár ott jóval több dolgot kell átállítani:


[link] nézd meg ezt.

2013. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet osx-et telepíteni, bár nagyon nagy az esély, hogy nem fog tökéletesen működni. Arról nem is beszélve, hogy frissítések nem fognak települni, vagy magával rántják a rendszert.


Pl. nem fog működni a grafikus gyorsító, hangkártya, lan, mikrofon, nem fog tudni hibernálni, nem fogja tudni szabályozni a proci ventijét. Kb ilyen hibák fordulhatnak elő.

2013. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne higyj az előttem hozzászólóknak, nem lehet! Az OS X kernel le van védve, tehát nem mac gépen nem indul el még a telepítő sem.

Létezik egy olyan dolog hogy "hackintosh", aminek épp ez a lényege. Olyan (kalóz) változatokat adnak ki a az OS X verziókból, amik futnak normál PC-ken is.

De ha megfogadod a tanácsom, nem kezdesz bele. Csak a gond lesz vele, rengeted driver problémád és kompatibilitási gondjaid lesznek, a windows-os laptop egérpadja nem támogatja a multitouch-t tehát közel sem lesz olyan kényelmes használni mint egy macbook-ot, továbbá elég instabil is lehet a rendszer, ha egy sima PC-re telepíted (akár laptop akár nem). Szerintem nem érdemes fogalkozni vele. Spórolj egy kicsit, és vegyél egy kicsit régebbi évjáratú használt macbook-ot, ami kielégíti az igényeidet :) Sokkal jobb!

2013. jún. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HavanHUN ***** válasza:
Igazából szerintem multi-touch problémák nem biztos hogy lesznek (bár nem tudom :D) de a laptopomon eredetileg windows 7 volt, ráraktam az ubuntu 14.04-et és simán ment a multi-touch bármi probléma nélkül, de még egyszer mondom: nem tudom (ennyiből el se kellett volna küldeni de most már mindegy! :D)
2015. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igaz már nem egy mai kérdés, de

@ 2015-01-15 15:51, te linuxot raktál a gépedre, nem macOS-t.

2017. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!