Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől fogy rohamosan a hely a...

Mitől fogy rohamosan a hely a winyón, ha nem is töltök le?

Figyelt kérdés
Szoktam használni Chrome-ot meg Firefoxot is, és főleg utóbbinál vettem észre, hogy mondjuk 1Gb hely van induláskor, aztán 1-2 óra múlva figyelmeztet, hogy kevés a hely, megnézem, és ilyen 400 mega hely maradt, később meg csak kB-ok! Akkor is, ha a két ellenőrzés között töröltem minden előzményt, és semmit nem is töltök le, vagy ha mégis, akkor másik meghajtóra, nem a rendszerre.

2013. jún. 7. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiket nézel az interneten, azt mindet letölti a böngésző, mert másképp nem tudnád nézni. Ez a normális, és mindegyik ezt csinálja. Ha nagyon szűkös a hely, akkor a böngésző beállításaiban töröld ki a gyorsítótárat, vagy használj olyan programot, mint a CCleaner.
2013. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a rendszervisszaállítási-pont létrehozását.
2013. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

A rendszervisszaállítást, illetve annak lehetőségét nem célszerű kikapcsolni. Bizonyos esetekben az lehet az utolsó mentsvár, vagy jöhet akár az újratelepítés.

Inkább át kellene nézni a gépet, mi rajt az olyan felesleges dolog (képek, videók, bármilyen nagyobb adatfájlok), ami esetleg lementhető egy külső adathordozóra, a gépről pedig le lehet törölni. Lehetnek esetleg szintén sok helyet foglaló, rég nem használt programok is. Az előttem javasolt rendszertisztítás sem árt, a Windows elég hanyagul bánik a már szükségtelen dolgokkal, amiket valamikor-valamiért eltárol működése közben.

Amikor már ilyen kicsi a szabad hely, a gép sebessége is észrevehetően lassul, hiszen a virtuális memória mérete is erősen korlátozott, ha nincs elég hely a HDD-n.

2013. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!