Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Print screen-nek volt...

Ettro kérdése:

A Print screen-nek volt eredeti funkciója?

Figyelt kérdés

Nem vagyok informatikus, csak érdekel a dolog. Az angol nyelv mestere sem vagyok.


A Print screen számomra mindig azt jelentette, ha megnyomom akkor a számítógéphez hozzárendelt nyomtató automatikusan kinyomtatja a képernyőn látható képet. Irodai munkához tökéletes.


Nekem a Print Screen = képernyő nyomtatás


Mégis képernyő fényképezés történik, ha megnyomom a gombot. Akkor miért nem Photo Screen a neve?


Laikus vagyok, csak érdeklődök.



2013. jún. 14. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Pontosan erről van szó.


Csak annyi tartozik hozzá, hogy régen 25+ éve nem voltak még ennyire elterjedve a grafikus felületű operációs rendszerek, hanem parancssorban működtek mint az MS-DOS.


Itt ezzel a gombbal a képernyő tartalmát átirányította a gép az alapértelmezett nyomtató portjára, magyarul kinyomtathattad a képernyőn lévő képet. Ott még nem volt vágólap, ahová most másolódik a képernyő, nem volt asztalfelület, csak szöveges parancssor.



[link]

2013. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 14. 15:23
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Igen így van, ahogy az első válaszoló leírta.

Egyébként a kifejezés még mindig megállja a helyét, ugyanis létezik "nyomtatás" ami nyomtató nélkül történik. "Nyomtatás fájlba". Például régebben, amikor még használatban volt a BASIC nyelv, ott írást, kiírást jelentett a képernyőre.

Tehát a "PrintScreen" a képernyő lemásolása, (egyes esetekben a Shittel együtt csak az aktív ablak), majd megadott helyre "nyomtatása" vagy "írása", vagyis például egy képszerkesztőbe.

2013. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!