Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 15/F vagyok, és most ballagtam...

15/F vagyok, és most ballagtam. Szeretnék venni egy új számítógépet, és a segítségetekre lenne szükségem hogy milyet vegyek?

Figyelt kérdés

A legelső főbb kérdés az, hogy szerintetek: Laptopot vagy asztali számítógépet vegyek?

A második kérdésre az alternatívákat linkelem és válasszatok. A számítógép 35-50 ezerig mehet árban.Érdekem hogy természetesen tudjak rajta dolgozni, de szeretném még egy kicsit kiélni a játékokat, értem azt FPS vagy MMORGP-re.

(Eddig nem voltak nagy teljesítményű gépeim.)


Asztaliak:


- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Természetesen, örülnék neki, hogyha ti tudtok jobbat akkor linkeljétek.


Laptop:


- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Ennyi elég lesz! Előre nagyon megköszönöm a válaszokat!


2013. jún. 15. 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
is*
2013. jún. 15. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos 35-40 ezerből, nagyon nehéz olyat kihozni amin még játszani is lehet, laptopot meg én úgy gondolom hogy lehetetlen. Hardverapró-ra nézz fel !
2013. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Eddig nem voltak nagy teljesítményű gépeim."


Nem azért, de ennyi pénzből ezután se lesz...

2013. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50k-ból sem jön össze egy jó gép, max netezni tudsz majd rajta. Laptopból még szarabb van ennyiért, bár használtan kapható pár, linkeltél is párat, de ezeken sem fogsz játszani, max netezni.
2013. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. jún. 15. 12:51
 6/9 A kérdező kommentje:

Ès ha mondjuk erre a gépre még ennyit szánok azis "rossz" gép?

[link]

2013. jún. 15. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nah ez meg pont egy olyan oldal ahol nem kell semmit venni, mert lehúznak. VGA-ról semmi infót nem adnak ami azért rohadt mód nem mellékes ha játszani is akarsz. Ráadásul oda is van írva hogy irodai felhasználásra. Ez egy sz*r konfig túlárazva.
2013. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha játékra akarsz gépet venni, mindenképpen te magad rakd össze, annál olcsóbb megoldás nincs.

- - > Pcx.hu, ipon. hu (nézd meg, hogy melyik oldalon hozod ki az alkatrészeket olcsóbban, egyik itt olcsóbb, másik ott...)


A játékoknak kellenek a legjobb alkatrészek, tehát filmezni, netezni simán tudsz rajta. (Gondolom nem akarsz videót vágni, meg szerkeszteni, meg szimuláló programmal dolgozni, programozni, satöbbi...)


Ha te magad rakod össze a gépet, játék szempontjából fontossági sorrend:


1, Videókártya - - > Processzor - - > Monitor


2, Memória, Alaplap


3, összes többi.


A videókártya hozza össze a képet, amit a processzor hajt, és végül a monitor az, ami megmutatja neked az egészet, így őket kell a legjobban megválasztanod. Nem mellékes még a memória sem, meg az alap is fontos, de neked most nem ez a lényeg úgy gondolom.


50.000 Ft-ból új gépet nem fogsz tudni összerakni, új gépet ennyi pénzből max videókártya nélküli felhasználásra tudsz venni, de így is mindenből a legolcsóbbat.


Ha minden áron gépet szeretnél, legyen kitartásod, erőd, és gyűjtsd össze a pénzt rá. Azért írom ezt, mert írtad, hogy 15 éves vagy, szóval dolgozni még azért nem nagyon tudsz.

Rakd félre a ballagási pénzed, ha kigyűlik 140-150 ezer forint, abból már értelmes gépet lehet venni, és mivel "megdolgoztál" érte, meg is fogod becsülni.

2013. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző a kérdést eddig elnézve nem gondolod felelőtlennek azt a kijelentést hogy "mindenképpen te magad rakd össze"? :D
2013. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!