Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet összekötni a Tv-t...

Harogin09 kérdése:

Hogy lehet összekötni a Tv-t és a Számítógépet?

Figyelt kérdés
Nem igen vagyok az számtech guru. Már rég óta tervezem hogy megcsinálom, de nem igen tudom hogy milyen kábelek kellenek. Tudna nekem valaki segíteni ebben?? Hogy milyen kábelek kellenek illetve képet is tudna hozzá mellékelni, illetve hogy mit hova kell kötni??

2013. jún. 2. 09:00
 1/9 dirtboy ***** válasza:
hdmi van?
2013. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen a TV-d, milyen a videó kártyád? Pont a lényeget nem írod.

Írjál típust, és típus számot. Ne csak annyit hogy LCD.

2013. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gépen van hdmi csatlakozó, s-video csatlakozó, ati radeon hd 2400 xt series a videokártya. A Tv-n oldalt van s-video input, audio R és L, video2 input, a hátul van scart audio/video/bemenet/kimenet, monitor audio kimenet. Laptopon van hdmi és vga csatlakozó illetve Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family a videókártya típus. A tv samsung ws-a11.
2013. jún. 2. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Hááát ehez a TV-hez max s-videon keresztül.

Ha olyan a video karid, akkor ha beledugod a az s-video kábelt a TV-be és a videókarira akkor magától felismeri.


A legegyszerűbb talán egy HDMI/SCART átalakító lenne jó.

Ezt beledugod pc note HDMI csatlakozójába scartot a TV-be.


A gépek szerintem ezt is magutól fel ismerik.

Ezek után nyomsz egy jobb klikket asztalon... előugró ablakon rá mész a képernyő flbontásra... és ott kijelzi ha érzékel egy másik kijelzőt. Ott betudod állítani hogy ugyanazt lásd mint a monitoron, vagy kitudod terjeszteni az asztal. (fülek állításával) Ha kiterjeszted, akkor az asztal látod az egyik kijelzőn a másikon csak egy sima hátteret. Oda úgy tudsz kirakni valamit hogy a fejlécet megfogod és áthúzod egérrel.

2013. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor egy ilyen HDMI/SCART átalakítóval simán összetudom kötni a laptopot meg a tv-met???
2013. jún. 2. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg. Soha nem próbáltam még.

Mivel van ilyen kábel gondolom, működnie kell.

Annyi fűznék még hozzá hogy a HDMI digitális, míg Scart analóg szóval nem tudom gyakorlatban ez hogy tud működni.


Amikor s-videos TV-nk volt akkor ahoz vettem videókártyát, de ott mindig volt valami beállítási problem (vagy fekete/fehér volt, vagy megnyúlt a kép)

Nekünk előbb volt HDMI-s TV-nk, aztán vettünk hozzáillő PC-t. Amíg nem volt HDMI-s videókarink addig egy HDMI-is divx-es DVD lejátszónk volt, az mindent lejátszott (ritka volt még akkor a FullHD-s film).

Most meg házi médiaszerverünk van, és a TV arról játsza le a filmeket. A gépek meg látják hálózaton a filmeket, szóval saját maguk lejátszák, úgy mintha vinyón lenne a film.

2013. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és van valami lehetősége, hogy a laptopot meg a tv-t össze tudjam kötni???
2013. jún. 3. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van azon is HDMI akkor igen.
2013. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Sajna a TV-n nincs HDMI csatlakozó :(.
2013. jún. 4. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!