Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a kodek? (bővebben lent. )

Mi az a kodek? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy van egy filmem amit a számítógépen le tudok játszani, de a dvd lejátszón nem. Már kétszer kiírtam két különböző fajta dvd-re, de még mindig nem jó. (más dvd-t kiírtam már .avi-ban és azt lejátszotta) Azt mondták, hogy a kodeke nem jó a filmnek. Az mi pontosan? És hogy lehet beállítani? Légyszi segítsetek!!!
2009. okt. 11. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez a program megmutatja, milyen kodekkel készült a film>>> [link]

...ezt nézd meg elsőre. Amúgy [Kód-Dek]ód, ebből a név. [link]

2009. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A DVD lejátszón kéne frissíteni a kodeket, ha van rá mód, a filmeken nem tudod beállítani, csak a lejátszókon. A kodek, az a filmhez szükséges ún. driver, ami képes lejátszani az adott minőségű, formátumú filmet. Gondolja arra, hogy egy hifibe, ha beraksz egy MP3-as CD-t nem biztos, hogy lejátssza, ha nem tudja olvasni az MP3-at. Ez is hasonló.
2009. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak olyan konverterek, amik az egyik fajta filmből csinálnak másikat. Az mpeg-et minden DVD ismeri, így neked "avi to mpeg converter"-re van szükséged.
2009. okt. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csak nem nagyon értek ehhez, szóval aki le tudja írni a pontos menetét a dolognak, az írjon!

Köszi még1szer

2009. okt. 13. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
[link] ezzel megtudod nézni milyen a filmed, egyszerű, telepíteni sem kell. Format Factory-val esetleg szükséges a konvertálás, de előbb tudni kéne a kiindulást...
2009. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Javítok..."meg tudod nézni"...
2009. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 13. 21:14
 8/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem, a formátuma XVID ISO MPEG-4

ezzel mi lehet a baj? már kétszer kiírtam és nem játsza le! Légyszi segítsetek, mert nagyon hülye vagyok ehhez!

2009. okt. 13. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a film ISO-ban van végül is? Képfájl felírást kéne választani, nem sima adat dvd írást. Milyen író programot használsz? Talán legegyszerűbben AshampooFree-vel írhatsz [link]

...DikImage írása...vagy Néró/Cd-Kép felírás

2009. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen ISO-ban azt írja h ISO MPEG-4
2009. okt. 14. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!