Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy számítógép...

Mi a különbség egy számítógép hibernálása ill. alvó állapotba helyezése közt?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy lapit, és nem tudom, melyiket válasszam, ha kis időre "nyugalmi állapotba" szeretném helyezni.
2013. jún. 22. 18:10
 1/2 Toth Isrván ***** válasza:

Üdv..


Mi a különbség az alvó állapot, a hibernálás között?


Alvó állapot: energiatakarékos állapot, amelyből a számítógép gyorsan tudja folytatni a teljes áramellátású működést (általában másodperceken belül), ha ismét dolgozni szeretne. A számítógép alvó állapotba állítása olyan, mint a DVD-lejátszás szüneteltetése – a számítógép azonnal leállítja a folyamatban lévő műveleteket, és kész újra elindulni, amennyiben folytatni szeretné a munkát.


Hibernálás: elsődlegesen a hordozható számítógépekhez tervezett energiatakarékos állapot. Míg az alvó állapot a beállításokat a memóriába menti és kis mennyiségű áramot fogyaszt, a hibernálás elmenti a nyitott dokumentumokat és programokat a merevlemezre, majd kikapcsolja a számítógépet. A Windows összes energiatakarékos állapota közül a hibernálás használja a legkevesebb mennyiségű energiát. Laptopon akkor érdemes a hibernálást használni, ha tudja, hogy a gépet hosszabb ideig nem fogja használni, és ez idő alatt nem lesz lehetősége feltölteni az akkumulátort.



Ezen sorok a microsoft weboldalárol származnak.

2013. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megint tanultam valamit. :)
2013. jún. 23. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!