Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felgyorsítani 6...

Hogyan tudnám felgyorsítani 6 éve működő gépemet?

Figyelt kérdés

Nagyon lassú a gép, lassan tölti be a netet, a játékok amik 2 éve nem akadtak, már akadnak (nagyon).


2 napja takarítottam ki az egész gépet, és újra is telepítettem, de nem lett gyorsabb.


Mit lehet vele csinálni?


2013. jún. 24. 11:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Maga a gép szerintem egyáltalán nem ratyi, mondjuk még 1GB RAM elférne benne, de az sem létszükség. Szerintem valami háttér szolgáltatásokkal lesz gond, vagy pluginok, böngésző beállítások, stb.


A swap-elés egyébként azt jelenti, hogy a virtuális memóriának (ahol a programok hiszik, hogy futnak) aránylag kis részét tudja az oprendszer a fizikai memóriában tartani. Ez önmagában nem baj, így van kitalálva, csak túl sűrű és random taszkváltáskor előfordulhat, hogy a rendszeridő nagyrésze arra megy el, hogy a rendszer a szükséges blokkokat csereberéli a memória és a lemez között, hogy a futó taszkok a fizikai memóriában legyenek. Csak ugye akkor mást meg ki kell paterolnia lemezre, amit esetleg fél másodperc múlva megint vissza kell tölteni. Ilyenkor (is) kerreg sokat a winchi. :)

2013. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál valami megoldást mondani rá? :)
2013. jún. 25. 10:50
 23/27 anonim ***** válasza:
"még 1GB RAM elférne benne"
2013. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
És akkor újra úgy működne, mint 2 éve?
2013. jún. 25. 11:28
 25/27 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg kerreg.
2013. jún. 25. 11:54
 26/27 A kérdező kommentje:
És miért nyit meg magától programokat?
2013. jún. 25. 17:22
 27/27 A kérdező kommentje:
Ok, elferne meg 1gb, de mint azt 2x is leirtam nincs penzem, es ha lenne sem erre koltenek, hanem akkor mar uj gepre, de mivel nincs, igy olcson sem tudok venni...
2013. aug. 3. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!