Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ugyanolyan a kicsi "L"...

Miért ugyanolyan a kicsi "L" és a nagy "I" betű a klasszikus betűtípusoknál a számítástechnikában?

Figyelt kérdés
Pl. Arial betűtípus.

2013. jún. 24. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem ugyan olyan, csak hasonló.
2013. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, akkor random állapítsd meg, ha csak az egyiket látod. :D
2013. jún. 24. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem valami nehéz...

Nézd meg az l és I betűket, mit látsz?

Az l-en felül nincs végig húzva a vonal.


Például.

Plusz azért a szövegkörnyezetből még egy hülye is ki tudja zárni, hogy mi nem lehet.

2013. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De hülye vagy te #3... Nem a Times New Roman-ra értettem, hanem az Arialra. Ráadásul PÉLDÁUL, mert több ilyen betűtípus is van, aminél csak egy vonal mindkettő.


Persze, de megesett már velem az (pl. ügyszám, sorszám, azonosítójel stb.), hogy lényeges lett volna az I és az L közti különbség, de mit tudja ezt egy ilyen szörfölős nethuszár... Akinek csak annyi eshet le, szövegben tűnhet fel.


Mindkettőtöknek megy a 'nem hasznos'. Szívesen.

2013. jún. 24. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Vastagságbeli különbség legalább minden betűtípusban van bogárkám...


[link]

2013. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De mondok jobbat, informatikai rendszerekben általában alap szabály a megfelelő betűtípus használata, amivel elkerülhető a tévesztés.

Plusz az azonosítószámnál viszonylag ritka a kis, nagybetű, szám kombináció, olyan esetben főként, amikor a betűtípus esetlegesen összetéveszthető karaktereket tartalmazhat.


De ha ez sem lenne elég és a kódsor kimásolható, akkor csak másold ki és másold át valahova máshova, ahol más a betűtípus és máris látható a különbség.



A Times New Roman-os jogos, kicsit siettem a válasszal.

De ettől függetlenül nem "szörfölős nethuszár" vagyok, hanem programozó és nálad valószínűleg szignifikánsan több betűtípussal volt már dolgom, de még soha nem volt olyan, hogy ne tudtam volna megkülönböztetni, hogy milyen karakter is van benne.

De lehet ez csak szakmai ártalom...

2013. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kis bogárkám megint csak ott tart, amit elmondtam az első válaszomban, azaz "tégy különbséget, mikor csak az egyik van feltüntetve". Vessem nagyító alá és laboratóriumban mérjek vastagságot? Az agyam eldobom olyan ostobák vannak néha, istenem...


Az informatikusnak köszönöm a választ, de nem én tehetek róla, hogy más nem használ megfelelő betűtípust. Csak gondoltam már megkérdezem. Megy a zöld ujj.

2013. jún. 24. 14:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha az informatikus mindkettő, akkor bocs. : )
2013. jún. 24. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!