Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a vezeték...

Miért csinálják ezt a vezeték nélküli eszközeim?

Figyelt kérdés

Eléggé az isten háta mögött lakunk, ahol nincsennek vezetékes szolgáltatások (internet, telefon, tv)

Műholdas tv, MindigTV-s tuner a gépen és mobilinternet van. A műholdas tv-vel általában nincs is baj, de a mobilnet meg a MindigTV jele gyenge, csak bizonyos pontokon van jel, mobilnetnél (3-16%) az sem túl erős.

Minden fixen van elhelyezve. Parabola egy vasrúdon az udvarban, mobilnet egy routerrel dobozokra van pakolva, mert az egész házba csak egy ponton van jel 2 méter magasan. Szintén 2 méter magasan van felszögelve a tuner antennája. Senki se szokta egyiket sem piszkálni.


Az a probléma, hogy mostanában változik, hogy hol van jel. Évekig állandó volt, de most állandóan változik. Gyakran van olyan, hogy hirtelen, minden hozzányúlás nélkül elmegy a jel. A múltkor egyszerre mindenen elment a jel. Azért írtam a parabolát, mert azon is elment a jel. Időjárás nem lehet befolyásoló tényező sztem, mert ez egyaránt előfordul jó időben és szakadó esőben is. Mi lehet a probléma? Mi nem tudnánk ez ellen semmit se tenni? Így is szinte használhatatlanok az am. nem olcsó mobilnet pl., de ez így már teljesen kikészít, hogy nem tudom mi van :(



2013. jún. 25. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt lehet tenni minél magasabbra kell menni a terepakadályok végett mivel azokban nyelődik el a jel ez a mindig tévére és a mobilnetre is igaz,ez alatt azt értem ha lehet a tetőre kell rakni az antennákat és decibelben minél nagyobb nyereségűt kell venni persze a frekvenciára tervezett antenna kell.A mindig tévé és a mobilinternet két különböző dolog ami közös bennük a tetőre a legjobb rakni természetesen bekell mérni hol a legerősebb a jel.Én a következőt tenném először is beszélnék szakemberekkel.


Mindig TV:vennék egy minimum 18 decibeles TV antennát ami az adott frekvenciára van tervezve ez nagyin fontos,kiraknám a tetőre egy bemért ponton ahol a legjobb a vétel.Ezt szakember végezze!


Mobilnet:Ez még kényesebb ha megoldható szintén a frekvenciára tervezett magas nyereségű irányított antenna a tetőre egy olyan bemért pontra ahol a legtisztább a vétel.Ez utóbbinál az eszközt az antenára eléggé közvetlen kell kötni.USB hosszabbító kábellel lehet hosszabbítani ha USB-s az eszköz,vagy egy routerrel megoldani amibe lehet dugni ilyen mobilnetes adaptert a routert felvinni a padlásra ha usb-s erre alkalmas mindkét eszköz akkor rádugni UTP-n levezetni a routerből.Ez utóbbi annyira kényes dolog hogy ide kell igazán a szakértelem.



Most mindkét esetben cégekhez tartozó szolgáltatásokról beszélünk a mindig TV Pl az antenna hungária kft hez tartozik vannak jó szakemberek akik ezt megcsinálják,nálunk a mindigtv egy 18 decibeles irányított antennáról jön a tetőről, kijött a szakember bemérte felrakta 1,5 éve egy mákszemnyi hiba nélkül működik az antennát és a set top boxot is ő hozta.A mobilnetnél szintén van egy szolgáltató neki kötelessége ezt megoldani ha nagyon lehetetlenek akkor szolgáltató váltás.

Ez PL nem mobilnet hanem wifi én csináltam a videót és én építettem, teljesen ingyen jön vele az internet 500KB/S (kilobájt/s)-1,5MB/S al töltök le és 1000KB/s fel a legjobb adórol:

http://www.youtube.com/watch?v=vkPc0Jmtp7M

fórum itt:

[link]

Mobilinternetnél is segíthet adhat ötleteket hasonló de más dolog. Mobilinternetnél a gépet én felvinném a padlásra és megnézném ott mi hogy jön ez pénzbe nem kerül.

2013. jún. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mondjuk vennék egy jelerősítőt az antennára. netre meg egy telefonvonalon jövő internetre cserélném az általában mindenhol meg oldott
2013. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak itt már mint írtam nincs t4elefonvonal! Ha lenne, már rég nem ezzel sz*rakodnék!
2013. jún. 26. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!