Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a Bitrátáról?

Y-Cápa kérdése:

Mit kell tudni a Bitrátáról?

Figyelt kérdés
Egy videó fájl renderelése előtt be lehet állítani, hogy mekkora legyen a bitráta. Két kérdésem lenne: ez a hangra vagy a képre vonatkozik és mennyire játszik szetepet a lerenderelt fájl nagy méretében, ha nagyra állítom be (a bitrátát). Előre is kösz a válaszokat.

2013. jún. 30. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen programmal renderelsz, de elvileg van video és audio bitráta is.

Videonál konténerfüggő, de 3000 körül vannak a 720p anyagok, az audio meg 320 felett nem eredményez javulást sztereo módban. (5.1 más tészta!)

A bitráta nagyon fontos a méretet illetően, szóval jól kell beállítani, hogy jó legyen a minőség és kicsi a méret.

G.

2013. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megfelelő bitráta nagyon függ a codectől.

Divx-Xvid esetén 2500-3000 az ajánlott. H-264 esetén már akár 1500-2000 is elég lehet (ha nem HD anyag).

Audioból mp3 esetén 128 és felette már elég jó. 5.1-es hang és más codec (pl aac) esetén több.

2013. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem konténer, codec! Tudtam, hogy elb#sztam valami!

G.

2013. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!