Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A wifi routeren, hogy kell...

Pepe91 kérdése:

A wifi routeren, hogy kell létrehozni internet kapcsolatot?

Figyelt kérdés
most vettem egy tp-link wireless n routert és bár követtem az utasításokat, de a cdről sem lehet befejezni a telepítést, mert nincs net (pedig a wan utpvel rávan kötve a modemhez.)
2013. júl. 2. 17:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értem, köszi! (Én azt hittem, az az alapértelmezett beállítás, de amúgy jogos.)

A MAC klónozás meg nem csak ott kell, ahol nincs jelszó, csak MAC azonosítás a szolgáltató részéről?

Nem kötözködés, tényleg csak érteni szeretném. :))

2013. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 P.O.C. ***** válasza:

"A MAC klónozás meg nem csak ott kell, ahol nincs jelszó, csak MAC azonosítás a szolgáltató részéről?"


Elvileg alapbeállításnak kell lennie a Dynamic IP -nek, de ha a kérdező már előtte elnyomkodta a routerét hozzá nem értésből, akkor nem biztos.


MAC azonosítást elvileg csak a kábelszolgáltatók csinálnak, de már ott se mindegyik szolgáltató. Pl a T-Home tuti nem, de Debrecenben pl. az UPC-nél se találkoztam vele egy ideje. De ezen a fórumon olvastam már olyat is, hogy a PPPoE alapú szolgáltatást is csak MAC klónozás után tudta megosztani az illető routerrel.

Minden esetre ezzel nem árthatsz ha megcsinálod, legalább is negatív irányba nem fogja elmozdítani a beállítás sikerességét.

2013. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2013. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!