Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 van a laptop-omon,...

Windows 7 van a laptop-omon, és most újra szeretném telepíteni, ha így csinálom a dolgokat, akkor az jó lesz?

Figyelt kérdés

Sony Vaio a laptop, és olvastam a kezelési útmutatójában, meg az interneten is ezügyben, de mindenhol ezzel a windows recovery-vel jöttek recovery disc-elről, meg nem is tudom.. Én kompletten az egész mindenséget le szeretném törölni, és újrarakni.



Először kimentem azokat az adatokat, amik kellenek nekem, amiket nem akarok elveszíteni, majd letöltöm a drivereket, és rámentem egy pendrive-ra.


Aztán berakom a meghajtóba a Windows telepítő dvd-jét, és ott rámegyek a setup-ra. Követem az instrukciókat (gondolom ilyenkor lesz olyan lehetőség, hogy formázom a C-t, és ezzel törlődik is a jelenlegi win7).


Miután újra van telepítve a win7, rámásolom a drivereket a gépre, és sorban feltelepítem őket.


És kész


Az lenne a kérdésem, hogy ez így működik-e, mert én ezt egy olyan oldalon olvastam leginkább, ahol azt írták le, hogy XP-ről hogy kell "áttérni" win7-re.


Köszönöm előre is.



2013. júl. 5. 11:44
 1/5 Emberek ***** válasza:
olyan sok értelme nincsen annak, hogy felteszel egy xp-t, és onnan upgrade-eled 7-re, mert vagy 2x annyi idő. jobb az úgy, ahogy leírtad.
2013. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha több partíciód van akkor elég a c:-ről átmásolni a fontos fájlokat a többi meghajtóra, mert csak azt a meghajtót kell formázni ameiken az oprendszer van. Ha megvannak a telepítő lemezek amiket a laptophoz adtak akkor a drivereket se kell lementeni mert azokat telepíted aztán majd neten keresztül frissíted. Amikor berakod az oprendszer telepítőjét és arról bootolsz akkor szépen követhető minden ott el fogsz igazodni. Maga az oprendszer telepítés menete: törlöd az eredeti partíciót->formázod->telepíted az oprendszert
2013. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem működik. "Aztán berakom a meghajtóba a Windows telepítő dvd-jét, és ott rámegyek a setup-ra. Követem az instrukciókat (gondolom ilyenkor lesz olyan lehetőség, hogy formázom a C-t, és ezzel törlődik is a jelenlegi win7). " Futó rendszerből nem fogod tudni formázni a rendszerpartíciót. A telepítés egyetlen módja, ha megírod bootolhatóra a telepítő lemezt, bebootolsz róla, majd telepíted.
2013. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem kaptam semmilyen cd-t a laptophoz, csupán egy product key-m van a laptop alján egy matricán.
2013. júl. 5. 12:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor így fogok tenni, kiírom úgy, hogy bootolni tudjak róla, és akkor úgy törlöm, telepítem.
2013. júl. 5. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!