Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a winXP és a...

Mi a különbség a winXP és a win7 pendriveról történő telepítése között?

Figyelt kérdés
Win7nél windows 7 usb dvd download toolt használtam. Nade hogy mennek a dolgok XPnél?

2013. júl. 10. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy vagy nehezen, van több leírás xp usb-s telepítésről, de nagyon szoktak működni, igazából a rendszer(xp) nem alkalmas rá.
2013. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig nekem bejön ez a pendriveról való telepítés. Nagy kár hogy ilyet XPnél nemigen lehet.
2013. júl. 10. 12:49
 3/10 Lajos54 ***** válasza:

Megy az, csak megfelelő programot kell hozzá használni. Van több is, én legutoljára a rufus_1.1.5f.exe nevezetűt használtam.

Működése nem bonyolult. Egy működőképes gépen beteszed a meghajtóba a Windows XP telepítő CD-jét, de nem indítod el, vagy ha elindult, kilépsz belőle. Ezután bedugod a kiszemelt pendrive-t is a gépbe. Lehetőleg üres legyen.

Ezután elindítod a programot. Kiírja a pendrive nevét, típusát stb. Kiválasztod, hogy a Win XP-ből akarsz telepítő pendrive-t készíteni. Szépen felírja a megfelelő dolgokat a pendrive-ra, és kész is.

Amelyik gépre telepíteni akarsz, bedugod a pendrive-ot, úgy állítod be a BIOS-ban, hogy arról is tudjon boot-olni, majd újraindítod a gépet. Onnét már a normál telepítési procedúrák zajlanak, akár ha CD-ről telepítenél.

Használtam már netbook-nál, aminek nincsen CD olvasója, de olvasó hibás laptopnál is.

2013. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

háááát

[link]

ez vírusgyanús egy kicsit.

2013. júl. 11. 15:00
 5/10 Lajos54 ***** válasza:

Ez biztosan vírusmentes, bár egy későbbi verzió: [link]


Most próbáltam ki...

2013. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 11. 15:43
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jött be. A program leformázta a pendrivot aztán felmásolta a fájlokat, újraindítottam a gépet, kiválasztottam hogy a pendriveról bootoljon (a cd és a flopymeghajtó le volt tiltava és a merevlemez meghajtóját tettem a 2. helyre), aztán bootolt és kiírta, hogy a disk error has occured és felkínálta lehetőségként, hogy indítsam újra (aztán megint 1. helyre tettem a merevlemezt a bootsorrendnél).
2013. júl. 29. 12:11
 8/10 A kérdező kommentje:
4GBos kingston pendrivról próbáltam, amikor először indítottam újra nem is láttam a pendrivot a bootolható eszközök listájában, csak második alkalommal.
2013. júl. 29. 12:21
 9/10 A kérdező kommentje:
És integrált frissítéseket tartalmazó magyar nyelvű windows isoval próbálkoztam.
2013. júl. 29. 12:28
 10/10 A kérdező kommentje:

"A disk read error occured. Press Ctrl+Alt+Del to restart."

Egészen konkrétan ezt írta ki. Lehet meg kéne próbálnom még egyszer?

2013. júl. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!